Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem merek megütni senkit, még...

Petike20 kérdése:

Nem merek megütni senkit, még ha megütnek is nem merek visszaütni miért van ez? Lehet azért mert még sosem verekedtem nem áltam ki magamért?

Figyelt kérdés
Lehet azért mert még sosem verekedtem nem áltam ki magamért? Adjatok valami tippet hogy tudnák önbizalmat szerezni

2014. máj. 17. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:

néha kell egy jól irányzott pofon hogy helyre rakd a többieket magad körül

de nehéz az első mert ott van hogy mi lesz utána, és ez bizonytalanná tesz


a válasz: utána minden jobb lesz, szóval ne félj tőle, de fontos hogy ne csak hadonássz a levegőbe hanem tényleg normálisat üss, érdemes elmenni párszor egy box terembe, segíteni fognak

2014. máj. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne verekedéssel kezd a "kiállok magamért" című nótát, hanem először szóban kell felkészülnöd a konfliktusokra. Jól tudj visszaválaszolni, megvédeni magadat szóban a helyzetnek és helynek megfelelően, és ha ez már megy, akkor nemigen kell verekedésre sort keríteni. Az okos emberek szóban rendezik le a dolgokat maguk körül, csak a butábbik része folyamodik egyből ököljoghoz. Választhatsz, melyik úton indulsz el.
2014. máj. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%

a kérdező nem beszélgetni akar, a kérdés is arra vonatkozott, ha már megütötték miért nem tud visszaütni


de te csak nyugodtan kezdj el okosan beszélni miután be..sztak egyet :)

hajrá!

2014. máj. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Gyakorlatilag le vagy kódolva! Ez azt jelent, hogy "gyárilag" van benned egy akadály, ami miatt nem mersz megütni egy embert! Ez nem feltétlenül hátrány, de nem is előny! Ez a gát fakadhat abból, hogy édesanyádék úgy neveltek, hogy "nem bántjuk a másikat, nincs szükség erőszakra, mindebt el lehet intézni szavakkal, stb."! Fakadhat abból is, hogy valószínűleg egy normális családban élsz, normális iskolába jársz, normális baráti körrel rendelkezel, ahol soha nem kellett kiállni magadért vagy soha nem kellett használni az öklödet! Ha ilyen környéken élsz, mint én, akkor nem lennél lekódolva, hiszen errefelé ha nem vagy határozott, ha nem mersz beleállni egy konfliktusba, nem mersz visszaütni, nem becsülnek, akkor leminősítenek csicskának és akkor mindenki rád száll, szivatni fognak, nem vesznek ember számba, stb.! Ez hála Istennek felétek nem így megy, úgyhogy benned vagy egy ilyen akadály! Hiába jársz küzdősportra/harcművészetre, attól még ha nem mersz betámadni valakit és meghátrálsz, akkor ugyanúgy összepakolnak a bunyósok egy éleshelyzetben, mintha semmilyen edzésre nem járnál! Verekedni kell ahhoz igazából, hogy egy valódi konfliktusban helyt tudjál állni! Az utcára utcai tapasztalatok kellenek, sajnos ez van! Lehet valaki nem így gondolja, de errefelé így van!

Ettől függetlenül mindenképpen előny, ha választasz valami reális küzdősportot vagy harcművészetet és gyakorolsz rendesen! Ez talán előbb-utóbb még a benned lévő gátat is lerombolná! Ilyen célra nagyon jó volna egy thai box, judo, jiu-jitsu, birkózás, stb.! Megtanulnál rendesen támadni, védekezni, elmozogni, szoknád a fájdalmat és még sorolhatnám! Semmiképpen se a parasztvakító wing tsun és társait válaszd, meg ilyen önvédelmi tréning baromságokat, hanem valami igazi kemény edzést, ami megedz, nem pedig átver! Ha mégsem akarsz küzdősportolni, akkor legalább egy kis erősítés/izomfejlesztés jól jönne, hogy kapj valamennyi önbizalmat! Ajánlom a fegyencedzést, az nagyon hasznodra válna! Ha viszont van időd és pénzed, akkor érdemes volna lejárnod konditerembe! Így legalább nőne az egód, persze jó értelemben! Fontos, hogy ha mégis a gyúrást választod, akkor szerény keretek között növeld az önbizalmad, nem kell elszállni magadtól, mert kondizol! Attól még mert valaki ki van dolgozva, még nem azt jelent, hogy tud is bunyózni! Ha viszont ki vagy gyúrva és verekedni is tudsz, na az a veszélyes!

Lényeg, ami a lényeg, légy bátor, légy határozott, állj ki magadért, merj belemenni egy szituációba, ne hagyd magad, üss vissza, merj támadni, ha bekapsz pár pofont ne zökkenj ki, ne add fel! Ha pedig levernek, akkor viseld méltósággal, hogy vesztettél, ne lássák rajtad hogy félsz, mindig maradj kemény és vágj vissza amint tudsz!



#USBORNE

2014. máj. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Önbizalmat akaraterővel tudsz szerezni.Ha elhatározod egy nap vissza fogsz ütni és úgy is teszel.
2014. máj. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10%
Járj Krav Magára. Utána nem fogsz félni. Nem olyan mint a kung fu vagy a karate meg ilyenek ami inkább csak sport semmi haszna sztem. Krav Maga az durvább. Katonáknak , tekeseknek tanítják. El se hiszed majd milyen egyszerűen le tudsz majd vinni valakit a földre csupán annyival hogy megfogod a kezét pl. :)
2014. júl. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tanítják katonáknak krav magát sehoz ezen a büdös földön, a TEK-eseknek meg aztán pláne nem! Egyedül csak Izraelbej oktatnak a hadseregnek katonai krav magát, de annak semmi köze a civil krav magához, amit a pénzéhes zsidók jó pénzért eladtak a befolyásolható Európának! A krav maga csak egy kamu paraszvakító pénzlehúzó baromság! Ha egy tényleges utcai éleshelyzetbe keveredsz, akkor a hazug krav magával kitörölheted a feneked! A krav maga csak arra jó, hogy hamis önbizalmad alakuljon ki, küzdelmi rutinod pedig ne! Ez az igazság, sajnálom!



#USBORNE

2014. júl. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Kicsit másképp fogom értelmezni.


Szóval tegyük fel, kapsz egy jókora lengőt.

Megrázkódik a fejed, nem tudod mi van.


Gondolj ilyenkor azonnal arra, hogy akitől kaptad, megölte a szeretteidet, vagy ha van szerelmed, gondolj arra hogy érte teszed. Szerintem ennél nagyobb bíztató erő nincsen. Fontos hogy minden félelmet üríts ki magadból. Ne félj attól hogy visszaüt esetleg, mert ha félsz, akkor nem fogsz komolyan odaütni, és az hibapont.


Én egyszer 6.-ba kaptam egyet azért, mert megvédtem egy lányt. Amint kicsit hátrahajlottam az ütéstől, visszahajlásnál már teljes dühből úgy szemenvertem az illetőt, hogy 2 napig nem látott arra a szemére. Utána nem pofázott többet. Bestrong!

2015. márc. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert nem vagy igazi férfi, ha férfinak születtél legyél férfi
2017. márc. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!