Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik körében van értelmi...

Akik körében van értelmi fogyatékos azokkal milyen munkát végeztettek el?

Figyelt kérdés

2014. máj. 18. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nagyon alacsony az IQ-m.

de ezt azzal kompenzálta a természet, hogy fotografikus memóriám van, amit látok megjegyzek.

az összefüggéseket nem értem, vagy csak nagyon nehezen, ezért a reál szakokból mindig bukdácsoltam.

de ha lexikális tudás volt a dolgozatnál, akkor 5öst kaptam, mert nem csak azt tudtam fejből, amit a könyvben olvastam, hanem mindig kiegészítettem azzal, amit a tanár a táblára is írt kiegészítésként.

sokszor csúfoltak azzal hogy hülye vagyok, nem tévedtek, mert tényleg így van.

el kellett mennem kivizsgálásra, ott derült ki hogy átlagban 70-75 körüli az IQ-m.

a gyakorlatban a arra elég hogy egy önfenntartó életmódban amit az ősember csinált, ösztönszerűen megélnék, de egy ilyen technikai alapú társadalomban ahol szinte minden összefügg mindennel elveszek.

de a memóriám miatt egyetemet végeztem, ott volt egy pszichológus, aki elvégzett rajtam pár dolgot, és ott derült ki milyen memóriám van.

aztán eltudtam végezni ezt a sulit is, mert mindent amit könyvekben láttam vagy a tanár szemléltetésként a táblára írt, megmaradt bennem.

de sajnos dolgozni sem tudok csak építkezéseken vagy közmunkásként, mert egy munkahelyi folyamatot nem tudok elsajátítani, és mindig másokra vagyok szorulva.

de pl talicskát jól tudok tolni, vagy füvet nyírni.

kérdező, ilyen emberre gondoltál, mikor a kérdést kiírtad?

2014. máj. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát sokkal butábakra!

Olyanokra akik egyedül nem boldogulnak az életben ezért szükségük van rokoni családi segítségre mert egyedül éhen halnának, mivel még nem hogy munkahelyen de még otthon sem látják el magukat.

Olyanokra gondoltam akik olyan buták hogy mindent mondani kell nekik hogy csináljon valamit, olyankor milyen feladatot lehet adni egy ilyen beteg embernek?

Ha nincsen tütrelmük semmihez, rosz felületes, elnagyázós munkát végeznek, 3 feladatból a legutólsót végzi el mert az előző 2 elfelejti.

Egy munkára tud csak figyelni.

Nem elég alapos.

És még beszélgetni sem tudnak, csak kérdéseket tesznek fel egésznap hogy mit miért.

2014. máj. 18. 16:16
 3/9 A kérdező kommentje:

Aki annyira olyan szintű hogy magában beszél , sutyorog, ha más nem hallja.

Más embereket félre billentett fejjel néz elbambulva tátott szájjal dankóros képpel nézve a nagy semmibe.

Bocs a durva kifejezésért!

2014. máj. 18. 16:19
 4/9 anonim ***** válasza:

ugyanilyen vagyok én is, ezért írtam azt, amit.

ez elvileg orvosilag is visszaminősíthető eset,úgy mondták nekem, de hivatalosan sosem kértem ezt, mert tisztában vagyok a helyzetemmel, felfogtam.

ezért is tudok csak segédmunkát végezni, mert ott elmondja a főnök mit kell csinálnom,ált betont keverek, vagy talicskát tolok, de ha valamit elfelejtek, megkérdezhetem tőle, tudja hogy beteg az agyam!

2014. máj. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szerintem neked nem beteg az agyad! Vagy nem olyan szinten.

Ha éhes vagy elő veszed az ételt?

Megfürdesz ha nem mondják?

VAN SAJÁT AKARATOD?

Én olyan értelmi sérültre gondolok aki ha nem mondod meg hogy mit csináljon akkor egész nap csak fekszik vagy üla sarokban csak wc-re megy el.

És nem tud beszélgetni, csak kérdéseket feltenni, és ha kérdezik akkor határozatlan választ ad.

És tetű lassú a felfpogása.

Te nem ilyen vagy!

2014. máj. 18. 16:59
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, akikre te gondolsz ők a halmozottan fogyatékosok.
2014. máj. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen! Szerinded ilyen embernek milyen házi munkát lehet adni?
2014. máj. 19. 09:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Takaritásra is alkalmazhatják mukahelyek aztán lenézik de az állapotátol függ minden
2014. máj. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A fogyatékos sokszor a legjobb takarító, a legjobb kertész... Szeret pepecselni olyan dolgokkal amit az átlagember hamar megun. Szomszédunkban volt egy mongoloid fiú, gondozta a kertet és volt munkahelye is a város botanikus kertjében, amíg egészséges volt. De volt egy szintén szomszéd srác, aki kisegítő iskolába járt, szeretett bejönni hozzánk, evett, és mindig ő akart mosogatni. És mindig nagyon szépen elmosogatott, a lefolyó is ragyogott meg a tányérok is :)
2016. aug. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!