Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzzem le a gátlásaimat?

Hogyan győzzem le a gátlásaimat?

Figyelt kérdés

Gyermekként egyáltalán nem voltam beszédes. Aztán a gimnáziumban és az egyetemi évek alatt mondhatni teljesen megváltoztam. Felnőttem és kommunikatív lettem.

Most azonban kinn élek Németországban, középszinten kb beszélem a nyelvet, de gátlásaim vannak. Válaszolok, ha kérdeznek, de saját gondolatok nem igazán jönnek, ismét nem vagyok beszédes, mindez a nyelvi gátlásaim miatt... Hogyan győzhetném ezt le? Egyáltalán le lehet győzni valahogy ilyen gátlást?

Aki tud, segítsen, kérem!


24/N



2014. máj. 21. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:

A legjobb módszer erre, ha teljesen meztelenre vetkőzöl és így jársz-kelsz, beszélgetsz az emberekkel. Felszabadultabb leszel és nem a nyelvi gátlásokon blokkol le az agyad.

A második lépés, hogy megérezd a szabadságot, hogy milyen jó gátlástalannak lenni. Itt már a meztelenségen kívül sokkal bizarrabb formában is megélheted az életet.

2014. máj. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, de ezt a meztelenségre vetkőzést komolyan gondolod??? Mert az valahogy nem az én világom...
2014. máj. 21. 13:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Az #1 biztos csak viccelt,nyugi.. :) Most majdnem ugyanabba a helyzetbe kerültél,amiben régen voltál.De ha akkor sikerült legyőznöd a gátlásaidat,akkor most is sikerülni fog biztosan.Szerintem a legjobb,ha sokat olvasol németül,filmet nézel,hogy fejlődjön a szókincsed.Így majd idővel,ahogy javul a szókincsed,egyre jobban ki fogod tudni fejzni magad,és elmúlnak a gátlásaid biztosan.Kívánom,hogy így legyen!
2014. máj. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Írd be a googleba,hogy **..

** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2014. máj. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Költözz vissza Magyarországra....:)
2014. máj. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!