Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Zárkózottnak érdemes lenni,...

Zárkózottnak érdemes lenni, vagy nyitott tipusnak?

Figyelt kérdés
Ki jár jobban ? Aki elzárkózik, nem érheti csalódás, viszont olyan, mintha nem is létezne... a másik tipusnak nem tudom milyen előnyi vannak, mert zárkózott tipus vagyok. Természetemből fakadóan, félénk vagyok, és nem nagyon nyilok meg, igaz, még nem is találtam erre érdemes embert. Maradjak ilyen, vagy küzdjek ez ellen ?

2014. máj. 22. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A zárkózott embert is érik csalódások és legalább még nehezebben is boldogul az életben többnyire, vagy legalább a társasági életben. Persze nem is kell minden áron kitárulkozni és nyitott könyvnek lenni, valahol a kettő között kell megtalálni az egyensúlyt, mert ez a sikeres életfilozófia: az egyensúlykeresés, ha igyekszel mindenben megtalálni a megfelelő arányokat, akkor sikeres lehetsz az élet minden területén, szóval igenis tessék megpróbálni nyitni egy kicsit a külvilág felé. :)
2014. máj. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
realistának
2014. máj. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Munkán belül zárkózottnak érdemes lenni, így aki kiakarna kezdeni veled, az meggondolja hogy érdemes-e, hiszen jobban félnek egy hallgatag embertől, mint aki mindig nagy arcú.
2014. máj. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi sem fekete vagy fehér. Hogy valaki nyitottabb vagy zárkózottabb, az valahol biológiailag kódolt, így nincs sok értelme küzdeni ellene, inkább meg kell tanulni kezelni.
2014. máj. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát például a zárkózott emberről azt hihetik hogy unalmas, vagy titkol valamit, meg hasonló butaságokat, pedig ez nem igy van, csak egyszerüen nincs önbizalma mivel túl sokat bántották.
2014. máj. 22. 17:12
 6/7 Marika827 ***** válasza:
Határozottan állitom ,hogy légy nyitottab! Én kamasz éveimben elég zárkozott voltam,szinte csak tuléltem a napokat,befelé fordultam,csak a tanulás,semmi csavargás,és alig voltak barátaim,aztán később megnőtt az önbizalmam,elfogadtam magam,és ma már rengeteg barátom van,,szeretek mokázni,beszélgetni,nagyon jo hallgatoság vagyok,,ugyhogy nem bántam meg,hogy változtattam .Ha mosolyogsz a világra,az is visszamosolyog rád :) Azt kapsz,amit adsz :) Ha te zársz,az emberek is kizárnak az életükből hidd el :) LÉgy vidám és nyiss az emberek felé,beszélgess velük... :)
2014. máj. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

BIZTOS vagy abban , hogy "még nem is találtál arra érdemes embert" , aki előtt megnyílhatsz ?

Ameddig ezzel a kérdéssel nem szembesíted magad , különbséget téve ember és ember , kapcsolat és kapcsolat között , vagy amíg nem konkrét példát nem hozol , addig a jelenlegi kérdésednek itt sok értelme nincsen. Egyengúnyát akarsz felvetetni az ismerőseiddel ? Általánosítasz ? Azt hiszed , minden élethelyzet , ismeretség megoldható egyetlen sablon szerint ? Nem látod át több "oldalról" a magad lehetőségeit , az adott helyzetben választható válaszokat , döntéseket és a reakcióid következményeit?


A TE "válaszaidat" NEKED neked kell megtalálnod


Ha valaki ideírja neked, hogy zárkózz be és messzire dobd el a kulcsot , akkor azt teszed?

Ha olyan választ kapsz , hogy csak te vagy a h.lye , amiért válogatás nélkül nem vállalsz be

akármit és "zárkózottságodat" , egészséges egoizmusodat , vagy a józan parasztit félredobva

nem ugrasz fejest minden élethelyzetbe, ....akkor arra hallgatsz?


Arra nem gondoltál még , hogy valakit óriási csalódás érhet akkor is , (vagy éppen akkor !) , ha elzárkózik ?

Arra sem , hogy hasonlóképp zárkózott ismerőst , jószándékú barátot is elriaszthatsz további közeledéstől ,

feléd való nyitástól , ha rögtön sünivé gömbölyödsz , szúrsz vagy "bezárkózol"?

Mennyivel lesz jobb , ha később jössz rá , mit és mennyit vesztettél , hogyan tetted magad szegényebbé ,

mintha nem vonultál volna vissza oda , abba a magányba , ahol nem bizonyíthatod---nemhogy másoknak ,

de már magadnak sem---azt, hogy tudsz és akarsz küzdeni, hogy igenis , "életképes" vagy?


Nem tudom , hogyan képzelsz el kapcsolatokat kölcsönös felelősségvállalás és a csalódás esélye nélkül.

Egyébként meg : csak te "nyithatsz" mások felé? Mások ne is akarjanak közelíteni feléd?

Mert veled csak oda juthatnak , ahol egyébként te sem érzed jól magad , ahol "mintha nem is léteznél"?


Így vastagon megvan annak a lehetősége is , hogy később saját magadban ( ! ) sokkal

nagyobbat csalódj , mint ....az az ember tebenned , akit te riasztasz el...magad mellől

Például úgy , hogy nem mered felismerni , mennyire szeretett volna nyitni ő ( ! ).... és éppen feléd !

Lehet ez bárki , aki hasonlóképpen megfontolt , visszafogott , zárkózott , mint te .

A segíteni kész tanártól , szomszédtól , rokontól , iskolatársadtól ...a leendő legszorosabb emberi

kapcsolatokig bárkit elmarhatsz magad mellől.......és húzhatsz a falra egy srigulát a "csalódásaim"

felirat mellé. Aztán pedig akár sajnálhatod is magad : nem fog megzavarni közben senki.

Talán azt sem fogod észrevenni,hogy nem csak te vagy vesztes és nem csak a "másik"lehet az,

akit csalódásodért felelősségre vonhatnál.

A csalódásoktól és az egész világtól való félelem nem véd meg a csalódásoktól.

Ha nem bízol magadban , nem fogod felismerni/elismerni , hogy neki ugyanúgy szüksége lehet

terád. Mintahogy azt sem , mennyire visszaveted őt abban , hogy--ha elég erős--akár neked is

segítségül szolgáljon ahhoz, hogy kevesebb legyen benned a szorongás , hogy "nyithass" és

ebben támaszod lehessen, mellette "erősebb" legyél elviselni , leküzdeni ..... a csalódásokat !


Lehet , ő már megtapasztalta , hogy a csalódások elkerülhetetlenek , viszont sokkal könnyebb

túllépni azokon , ha segítsége volt / van /lesz ahhoz...


Vagy rettegésen , önsajnálaton túl példát tud neked adni a nagy felismeréhez ,

miszerint " AMI NEM ÖL MEG , AZ MEGERŐSÍT ! "


Tenni tudsz magadért , azaz a félelmeid ellen , ha fel tudod mérni a helyzeted ,

ha mérlegelsz , ha tényleg van képed magadról . Arról , ki vagy te és mit is akarsz .


Törekedj arra , hogy önálló ítélőképességed legyen , értsd és tudd , mit nyerhetsz ,

mit veszíthetsz , ha ezt, vagy azt az utat választod....és vállald a döntésed következményét !

Higgyél magadban , azaz abban, , hogy ez a következmény nem kizárólag csalódás lehet !

Ha úgy érzed , találsz az "ismeretségedre érdemes" embereket

(tuti, hogy ezekből is sokkal több van ám, mint amennyit meglátsz a félelmed könnyein keresztül : ) ,

akkor próbálj meg "küzdeni "! HA AZ KELL , ÖNMAGAD ELLEN IS

Neked kell meggyőződnöd arról , mikor teszed jól , ha védekezel és mikor kell ,

mikor érdemes "megmutatni" és bevállalni úgy önmagadat.....mint a csalódás rizikóját is.


Neked kell megítélned , hogy mikor "nem hagyod magad" , vagy mikor nem hagyod EL magad!

Nem ugyanaz ! : ) Legyen szép a napod !


De nem ám azért , mert én ezt kívántam neked !

Hanem , mert te úgy döntesz , hogy TE IS TETTÉL AZÉRT :)

Tudod ? AMI NEM ÖL MEG ......

2014. máj. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!