Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az igaz, hogy az emberek a...

Az igaz, hogy az emberek a küllemi hibák nagy részét csak bebeszélik maguknak/felnagyítják azt?

Figyelt kérdés
Ha igen miért, mit lehet ez ellen tenni?

2014. máj. 31. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem van akire igaz ez,és van akire nem.Önbizalomhiány miatt csinálhatják,vagy mert nincs jobb dolguk.Mit lehet ellene tenni?Kompenzálni valamivel,de akkor azt nagyon.
2014. jún. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pont most olvastam erről egy kísérletet. Az anorexiás lányokat megkérték, hogy egy olyan ábrán mutassa meg a saját alakján, ahol mindenféle vastagságú emberi szluettek voltak felsorolva (nagyon vékony test, vékony, vastagabb, molett, kövér stb.). Az anorexiás lányok a saját testüket általában túlbecsülték, és mindig a vastagabb sziluettet választották.


Ellenben, ha más ember testalkatát kellett megmutatni a sziluetten, akkor mindig pontosan eltalálták :D


Ebből az következik, hogy az ember hajlamos arra, hogy eltúlozza, lebecsülje vagy felnagyítsa a saját testét, és ne állapítsa meg reálisan. Ellenben mások testét pontosan meg tudja határozni. Persze pszichikai stb. betegségek (ahogy az 1. válaszoló is írta) súlyosbítják a jelenséget, pl. az anorexiás lányoknál. De a serdülő lányoknak az a törekvése, hogy a tini sztárokhoz hasonlítsanak vagy a fiúknak az a mai törekvése, hogy nyegle majmok legyenek, is ilyen jelenség szerintem (divatnak való megfelelés a tiniknél azt okozza, hogy nincsenek megelégedve a testükkel, irreálisan szemlélik).

2014. jún. 1. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*bocsi a helyesírásért, most fejeztem be a tanulást, és eléggé kivagyok :D
2014. jún. 1. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem legtöbb esetben igaz. Sok küllemi hibán meg lehet változtatni, ha elég energiát fektet bele az ember. (Vagy elég pénzt.) Mondjuk nekem is van olyan, ami külsőre lehetne sokkal jobb, de tudom, hogy nem ettől leszek az, aki. Mások szeretnek, elfogadnak így is, hiába van többmillió lány, aki jobban néz ki.

Egyébként ezek az emberek azért teszik ezt, mert túl sok idejük van magukkal foglalkozni. Nincs jobb elfoglaltságuk, mint hogy magukat nézegessék a tükörben és azon stresszeljenek egész nap, hogy úristen kicsit nagy a hasam, nem úgy áll az egyik fülem, mint a másik, stb. Értékrendi kérdés.

Persze lehet a háttérben pszichológiai probléma is, ott meg ugye pszichológus segíthet általában.

2014. jún. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!