Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire lenne szánalmas egy...

Mennyire lenne szánalmas egy füzetbe összeírni, hogy kit és miért 'utálok', és azt olvasgatni?

Figyelt kérdés

Szóval arra gondoltam, hogy fogok egy füzetet, és leírom, hogy ki és mi rosszat tett nekem, mivel bántottak meg, miket mondtak, miért 'utálom' őket. Természetesen ezt nem az összes ismerősömről, csak a családomról, és még néhány emberről.


Most tudom, hogy nevetségesen hangzik, és valószínűleg az is, de arra gondoltam, hogy hetente 2x-3x elolvasnám ezt, akkor talán nem követném el még egyszer ugyanazokat a hibákat. Például azt, hogy jóban vagyok anyukámmal, aztán egyszer kicsit összeveszünk, megüt, megaláz. Aztán bocsánatot kér, és én megbocsátok, aztán kezdődik minden elölről. Vagy pl. az egyik ismerősömmel jóba vagyok, segít, támogat, de aztán valami mindig elromlik, megaláz, sírás/jelenet rendezés, aztán a 'beszéljük meg', a 'szeret és jót akar', és megy minden elölről..


Ez mennyire szánalmas dolog lenne? Csak elegem van arról, hogy ugyan azokat a köröket teszem meg mindig, van akivel már évek óta, és tovább szeretnék lépni. Talán így már nem tudnám ezeket az embereket szeretni/kedvelni, mert mindig emlékeztetném magam a rossz dolgokra, és akkor talán nem tudnának többet bántani, és én sem tudnám őket, és akkor talán képes lennék tovább lépni, nem foglalkozni velük, nem érezni irántuk semmit, ezzel magamat és őket is megkímélni az újbóli csalódásoktól, sérülésekből.


Ez mennyire lenne szánalmas dolog? Vagy netán valami jobb ötlet?

17/L


2014. jún. 1. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Láttad az Esőember című filmet? Azt a részét, amikor az autista egy füzetkébe írja össze a sérelmeit, hogy kik bántották..? Épelméjű ember nem ül egy füzet felett és olvassa újra, hogy ki mivel bántotta meg.
2014. jún. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

aki egyszer megbántott, megalázott, rosszat tett veled, vagy egyszerűen csak nem érzed jól magad a társaságában, azt az embert felejtsd el egy életre, és szakítsd meg vele a kapcsolatot

bár nyilván lesz utánam egy tucat kretén, aki mindenféle ökör dolgot javasol neked, meg a fele azt fogja mondani, hogy biztos benned van a hiba, de rájuk is szarj


az ember a szüleit nem választhatja meg, de az ismerőseit ő választja meg

2014. jún. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudod hogy van, a szó elszáll, az írás megmarad... Biztos lesz abból hasznod ha lejegyzetelsz olyanokat, hogy összevesztél anyáddal július 7.én a reggeli készülődés közben vagy az egyik barátnőd elfelejtett lemondni egy találkát?
2014. jún. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
írd le azt majd belájkolom az összeset
2014. jún. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

miért nem inkább a jó dolgokat írod le??

Több haszna lenne..

2014. jún. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!