Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért bántjuk egymást (általán...

Miért bántjuk egymást (általánosítva)?

Figyelt kérdés

A kérdés egy egész kérdéskörből fakadt:Miért félünk adott dolgoktól nagyon sokan?Miért nem gondolunk bele abba,hogy mit érez a másik,ha bántjuk?Miért nem gondoljuk át,hogy milyen fájdalmakat okozunk?Miért van az,hogy hirtelen besértődünk,hogyha minket bántanak,és miért hisszük,hogy nekünk meg szabad bántani másokat,vagy éppen önmagunkat?

Miért merünk mostanában ennyit tenni magunk és mások ellen?Mi a motivációnk arra,hogy saját magunkat tegyük tönkre azzal,hogy másokat is tönkre teszünk?


Ma megnéztem a "Gyilkosság az interneten" című filmet,és elkezdtem gondolkozni a film valós mondanivalóján,amit sokan átgondoltak szerintem már velem együtt,de senki sem képes elkezdeni a hatalmas változtatást.Valahogy a rossz dolgok olyan gyorsan jönnek,hogy fel sem fogjuk szinte,hogy mi történt,mi történik velünk.

Tönkretesszük egymást!De miért jó ez?

Miért jó valakit bántani?

Nekem attól nem lesz jobb...

Gondoljuk át!

A kérdést meg segítsetek megválaszolni,mert nem megy...


2014. jún. 4. 00:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a 'bántás' címszó alatt az ok nélküli sértegetést értem.Tehát lehet hogy megsértődünk valamin amit egy velünk kapcsolatban álló személy mond,viszont ez sokszor okkal történik,pl. ha van egy nézeteltérés vagy konfliktus.


Viszont a kiszolgáltatott,gyengébb vagy a saját szemszögünkből alsóbbrendű embereket egyszerűen nem érdemes bántani,pedig sokszor tesszük,ami egyszerűen ignoráns viselkedés.Talán így fitt oktatjuk az általunk felismert fölényünket.


Ellenben ha konfrontálunk valakit azzal ami nekünk nem tetszik,általában egy cél érdekében történik,ami fordított helyzetben is érvényes.Szerintem tegyünk különbséget a bántás és a szembesítés között.


A magunk 'bántása' pedig annyit takarna hogy unszoljuk magunkat valamiért,vagy ostorozzuk magunkat?Ha ezt takarja akkor bizonyos szemszögből ezt is pozitívnak gondolom,hiszen így lép akcióba a lelkiismeretességünk.Javulni szeretnénk,felismerjük a hibáinkat,de ezt szinkronba kell hozni a tettekkel.

2014. jún. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A válaszod elgondolkodtatott,de a definícióddal a "bántás" szóval kapcsolatban nem értek egyet.Bántás alatt most kivételesen én bármilyen formát értettem:szóbelit is,tettlegességet is.Foleg a szobelit... a durvat is,vagy csak a "hetkoznapi",szokott mennyiseget...(engem rengeteget bantottak...mondjuk nem akartam soha visszaadni valahogyan)


A film címere meg rosszul emlekeztem:Gyilkossag online volt a cime!

2014. jún. 4. 01:03
 3/5 anonim válasza:
Igazad van... de nem sokra mėsz vele.
2014. jún. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Az én nemzedékem beérte azzal, hogy nevetségessé tett mindent, de nem tette jobbá a világot. Túl sok időt pazaroltunk arra, hogy mások eredményei felett ítélkezzünk, így szinte semmilyen eredményt nem tudtunk felmutatni... A lázadás egyfajta rejtőzés volt. A bírálat egyfajta látszólagos közreműködés." (Chuck Palahniuk)

Senkit sem akarok megbántani, de ha egy picit belegondolsz szerinted ezen az oldalon mi folyik? Elég sok olyan hozzászólást olvastam, ahogy nem építő kritikát adott vagy jó tanácsat, hanem egyből letámadja illetve megbélyegzik. Ilyen társadalomban élünk, én ezt részben a médiát és a nevelés hiányát tartom felelősnek.

Talán azért félünk sokan az imseretlentől, mert bevallom én is, mert ahhoz ki kéne léptünk a megszokott kis világunkból és rájönnénk, hogy nem vagyunk olyan tökéletesek.

Sokkal könnyebb a másikat bántani, ahelyett hogy belegondolunk a máik helyzetébe, vagy kicsit is elgondolkozni a saját életünkről.

"Miért van az,hogy hirtelen besértődünk,hogyha minket bántanak" Nem mindegy, hogy milyen stílusban beszélünk a másikkal, illetve alapból elég sok ember már egy szimpla tanácsot is sértésnek gondolnak.

2014. jún. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Semmire sem akarok menni vele,mert sokan nem vevok az igazsagra!:( Illetve en egyedul tenyleg semmit nem tudok csinalni...:/

Igen,a neveles hianya...meg a tobbi problema...igaza van a 3.-nak!

2014. jún. 4. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!