Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem úgy hogy Hitler...

Csak én érzem úgy hogy Hitler a gonosz születése (2003) c. filmben Hitler ki van színezve?

Figyelt kérdés
Baromság szerintem hogy rővid nadrágban ment a gazdagokhoz szónokolni, és miért akarta megöletni ears a legjobb barátja (ö szerete az embereit ezért a filmrendező melegnek állította be.... az is érdekes hogy ott kellett volna találkozniuk erre lefekszik a katonájával....

2014. jún. 8. 07:27
 1/5 A kérdező kommentje:

simpsont nevű felhasználó privát válasza:



Mégis, mit vártál?

A filmgyártás ugyanúgy a

zsidók kezében van, mint

bármi más, gondolod, hogy

valami objektív filmet fognak

készíteni Hitlerről??!!

Propaganda az egész.

Hoolywoodban hobbi szinten

is foglalkoznak azzal, hogy

minél vérlázítóbb

propagandafilmeket

gyártsanak, aztán jól

megjutalmazzák magukat

mindenféle díjjal, és agyon

ünnepeltetik magukat.

Én egyszer olvastam egy 20.sz.

elején íródott könyvet

Hitlerről, valami osztrák

szerzőtől.

Már akkor is az volt az

irányadó, hogy le kell járatni.

Viszont akkor még a zsidó

irtás se volt ennyire felfújva,

a holokauszt szót még ki se

találták rá, (nyilván, akkor

még nem tudták volna

elhitetni az emberekkel)

Szóval a lényeg, hogy minden

igyekezet ellenére egy

végtelenül szimpatikus ember

benyomását keltette, pláne, ha

az ember egy kicsit a sorok

között olvasott.

Ráadásul olyan "elszólások"

voltak a könyvben, amit akkor

még le lehetett írni, mert

mindenki emlékezett rá, meg

abban éltek, és fölösleges is

lett volna tagadni.

Mára már nem igen lehet

sehol semmi olyasmiről

hallani, hogy mi is volt

tulajdonképpen a baja

Hitlernek a zsidókkal, vagy

hogy miért állt mellé

60.000.000 német, önként, és

örömmel.

2014. jún. 8. 09:40
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Egy szűklátókörű náci fsz küldte neked azt az üzenetet.

Hitler egy véreskezű diktátor volt, nem kell szépíteni.

Ügyesen kihasználta a német nép sérült büszkeségét, közös ellenségképet teremtett, átnevelte a fiatalságot (Hitlerjugend), majd megbüntette a politikai ellenfeleit, illetve azokat, akik nem nagyon csípték ezt a nácizmus dolgot.

Elismerem, otthon volt a politikában és a hadművészetben, de ettől nem lesz becsületreméltó ember. A háború végére mellesleg összeroppant, óriási katonai baklövéseket követett el, gyerekeket küldött ki a frontra, szélmalom harcot vívott, és nem érdekelte hány "tökéletes, Ária bajtársa" hal meg.

Az emberi életek semmit se jelentettek neki, vagy a rezsimjének. Ha akkor azt mondtam volna Simpsont-ra egy Mein Kampf-al a kezemben, hogy zsidó, akkor elviszik.

Tök jó, meg buli a népírtás, amíg nem gondolsz bele abba, hogy te is lehettél volna célpont.


A film mellesleg egyértelműen propoganda. Ez van. A történelmet a győztesek írják.

2014. jún. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%

"Szóval a lényeg, hogy minden

igyekezet ellenére egy

végtelenül szimpatikus ember

benyomását keltette"


tegyük hozzá a nevét is, mert akkor még viccesebb


Szóval a lényeg, hogy Adolf Hitler

minden igyekezet ellenére egy

végtelenül szimpatikus ember

benyomását keltette

2014. jún. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%
Kiváncsi vagyok azok közül, akik lepontoztak, hányan olvasták el a Mein Kampfot. Sok fotelnáci.
2014. jún. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, elég gerinctelen dolog egy ember magánvéleményét megosztani másokkal amit neked privát üzenetben elküldött.


Nem volt náci a srác, de van némi igazságtartalma amit mond, ha nem is 100%osan de van, mindenesetre ez a film tényleg egy baromság. 60%a propaganda és lejáratás. Vannak benne valóban történelemhű jelenetek, de nem mondanám történelmi filmnek.



Az én véleményem pedig az hogy szó szerint egy amerikai angol maszlaggal állunk szemben. Amikor elkezdtem nézni kb 10 percet bírtam megnézni röhögve, utána kikapcsoltam. Végül rávettem magam és megnéztem, voltak bene érdekes részek, de nagy részben túl volt játszva. Nagyon gagyi Hollywoodi sátáni effekteket raktak bele. Már oda is képzeltem a gyerek Hitler fejére a két szarvat, annyira hitelesen akarták leadni.

elég lázító film ez és véleményem szerin nem volna szabad ilyet engedni, feszegetni a múltat ilyen semmitmondó támadó filmekkel. Helyette el kéne készíteni egy olyan trilogiát amely a Hitleri Németország felemelkedését, hatalmát és bukását mutatja be reális alapokon. Csak ezeket a dolgokat kényes feszegetni. De még idő kell ehhez is, kb 200 év.

Amúgy ajánlom figyelmedbe a Bukás című filmet, az sokkal reálisabb ennél.

2016. máj. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!