Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meglátszik valakin az, ha...

Meglátszik valakin az, ha alacsony az érzelmi intelligenciája?

Figyelt kérdés
És ha az empátiája sokszor hiányos?

2014. jún. 9. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Külsőleg nem látszik, rajtam nem. Vagy hogyan érted? Viselkedés?
2014. jún. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, külsőre és viselkedésre is.
2014. jún. 9. 16:26
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Külsőre nem, mert bárki okozhat meglepetést, hogy tulajdonképpen milyen, viszont az emberek megnyilvánulásaiból hamar le lehet szűrni.
2014. jún. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Az első vagyok.


Nálam inkább adott helyzetben jön elő. Van olyan, hogy megbántom pl. anyámat akaratlanul, mert nekem nem tűnik fel, hogy bántó szavakat mondtam.

Ugye ismert mondat, hogy "csak olyat tegyél mással, amit magad is szeretnél kapni". Itt jön a legfőbb bibi (legalábbis esetemben), mert engem sok olyan dolog nem sért meg/akaszt ki, ami mást igen.

2014. jún. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4-es: És neked vannak kommunikációs nehézségeid? Szoktad azt érezni néha, hogy idiótákkal vagy körülvéve?
2014. jún. 9. 16:36
 6/9 anonim ***** válasza:
7%
Nem látszik.
2014. jún. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Igen, úgy érzem gyakorta. Nem akarom én lenézni őket és nem is vagyok egy Mensa géniusz, gazdag sem, de ez van.

A kommunikációs nehézség pedig úgy jön elő, hogy a) nem érdekelnek a többiek, nem akarom bármi áron megtörni a csendet, mint sok ember

b) ha el is kezdek valakivel dumálni, akkor nem tudom miről, mennyire stb.

Továbbá nem szeretem a tucatembereket, a birkákat. Az egyediséget többre tartom, sok tekintetben.

2014. jún. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

# 7:

Én is körülbelül ilyen vagyok. Néha már-már antiszociálisnak érzem magam, pedig aztán nem szeretek annyira átgázolni másokon...


De valahogy nem tud érdekelni az, ha másnak rossz. Általában.


Mondjuk nekem a külsőmön is látszhat, mert kicsit rideg a tekintetem és állandóan sötét ruhákban vagyok. Érezni, hogy nem stimmel valami, ha valaki a közelemben van. :)

2014. jún. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem igazából csak az állandó fapofa az, ami másokban kellemetlen érzéseket ébreszt, ill. sokszor az érzelmi reakció hiánya.
2014. jún. 9. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!