Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy kép alapján pontosan fel...

Egy kép alapján pontosan fel tudok idézni egy emberi arcot, de a valóság alapján max csak nagy vonalakban. Miert lehet ez?

Figyelt kérdés

Ennek van különösebb jelentősége, jelentése, oka? És hordoz magában olyasmit, ami egyszerűsíthetné a munkám valamiben? Olyanra gondolok itt, hogy aki rajzolni akar, annak jó kézügyesség kell. Aki énekelni, annak jó hang. (Tudom, ezeket fejleszteni lehet stb., csak azért írtam, hogy a kérdésem kicsivel egyértelműbb legyen.)

Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm!



2014. jún. 9. 18:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha egy kép alapján pontosan fel tudod idézni, akkor te már tudsz valamit:) bennem is él egy kép, hogy hogy néz ki valaki, de amikor le akarom rajzolni, rájövök, hogy valójában fogalmam sincs, hogy hogyan is görbül az orra vagy milyen pontosan az arcformája stb. Még annak sem tudom felidézni részletesen az arcát, akivel minden nap órákig együtt vagyok és képet is gyakran látok róla. Egy bizonyos képet azért könnyebb mégis felidézni, mert csak egy adott szögből jeleníti meg az arcot, 3D-ben viszont minden szögből kicsit másképp néz ki az arc, sokkal több részletet kell megjegyezni. Szóval ez így normális, én úgy gondolom:)
2014. jún. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A rajztehetségemre ne térjünk ki :D

Egyébként, ebben lehet valami. Mármint, hogy 3D-ben több szögből másként látom. Annyira evidens, de mégsem jutott eszembe, szóval köszönöm!

A kérdésem masodik felére még, hogyha van tippetek szívesen fogadom :)

2014. jún. 9. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!