Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki gyerekkorától ahhoz...

Aki gyerekkorától ahhoz szokott, hogy mindenért üvöltöznek vele, az sohasem fog érteni a szép szóból?

Figyelt kérdés

A barátom úgy nőtt fel, hogy az apja minden apró kis dologért ordibált, pl. ha valaki valamit eltört vagy felborított, vagy valami cucc nem a saját helyére volt téve, órákon át ment a cirkusz. Én viszont mindig normális hangnemben szoktam közölni, ha valami gondom van.

Március óra lakunk együtt kettesben, és vannak dolgok, amiket egyszerűen hiába kérek tőle, mintha a falnak beszélnék. Csak egy példa: mostanában a hűtőben tartunk bekevert limonádét, mert nekem az jobban esik ebben a melegben, mintha a csapból engednék rá vizet. A barátom is sokszor abból iszik, viszont sose teszi vissza, neki mindegy, hogy hűtve van-e. Többször kértem, hogy ne hagyja elöl az innivalót, de mégis mindig ott van hagyva az asztalon. Ez azért van vajon, mert nem szokott hozzá, hogy szépen kérik?


2014. jún. 9. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Vagy tudatalatt lázad. Nem ellened, hanem az apja ellen, hogy most már azt csinál amit akar.

De szerintem ebből nem lehet gond.

2014. jún. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy én üvöltözni nem fogok vele, nem az én stílusom :)
2014. jún. 9. 19:20
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, én primitívnek tartom azokat, akik emberi hangnemre nem képesek, és állandóan mindenért ordítanak, mint a sakál.

Lehet ezért nem ért a szép szóból, mert hozzászokott az ordibáláshoz, lehet azért, mert egyszerűen ilyen a természete, és lehet azért, mert szokatlan neki a szép szó, vagy tudat alatt lázad.

2014. jún. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!