Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek meg lehet változni...

Szerintetek meg lehet változni egyik pillanatról a másikra gyökeresen, végleg, jelentős dolgokban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van valaki, aki számomra nagyon fontos, és minden rossz és jó dolgával együtt kedveltem, azonban elhatározta, hogy minden erejével azon lesz, hogy társadalmilag elfogadott, normális legyen, és ezzel úgy érzem megtagadja önmagát és az érzéseit. Fél felvállalni önmagát, azonban előttem sosem kellett titkolóznia, és ezt egy különleges köteléknek éreztem közöttünk. Ha valaki véglegesnek tekinti a változását, az valószínűleg végleges is? Ezt olyan áron is végig akarja csinálni, hogyha önmaga megtagadásával a boldogságot és egy lehetséges társat dob el magától. Aggódom érte, mert ha így el tudja fogadni magát, de boldogtalan marad, de ahogyan boldog volt, azt eldobja, nehogy ez ártson önmagának lelkileg és fizikailag is... Szeretem őt, de úgy, amilyen valójában és félek, ha meg is gondolja magát, már nem ugyanazt látnám benne, mint régen.


Előre is köszi a választ!


2014. jún. 12. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Belsőleg szerintem nem lehet gyökeresen megváltozni....
2014. jún. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Meglehet változni akár gyökeresen is, nálam sajnos ez a helyzet de negatív irányba történt a dolog sajnos, ezeknek okai is vannak ám amiket nem volt könnyű belátnom hogy nagyon nagy részt én voltam a hibás. Ebbe volt más is persze, de az én gyengeségemmel volt a gond.


Na most hamar nem lehet megváltozni se külsőleg, se belsőleg, ez egy hosszabb folyamat akár 1-2 évig is eltarthat, persze ez függ a hozzá álláson, az önbizalom növelésen, meg persze meg kell találni azt az utat amit az ember az életében megtud valósítani. Persze tisztában kell legyen a képességeivel is ezzel szemben, meg sok minden mással. De egy komoly elhatározással ami ugye fejben dől el, előbb utóbb sikereket érhet el az ember ami már járhat változással, persze feladni sem szabad mert ha hirtelen hetekig, hónapokig jó minden, utána egy pillanatra jöhetnek a hullámvölgyek amikor borul minden de akkor azt az időszakot is át kell valahogy vészelni, odafigyeléssel és nem szabad megállni a dologgal. Ha ezen túl lépett és tovább folytatja a tervét idővel eléri azt amit szeretne!

2014. jún. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De vajon van értelme, ha akkor is ezt az utat akarja végigcsinálni, ha boldogtalanabb lesz? Csak azért, hogy a társadalom számára megfeleljen és ne kelljen felvállalnia önmagát.
2014. jún. 12. 14:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha elég erős a belső késztetés, akkor meg lehet változni, és azzal attól függetlenül önmagad maradsz, hogy ez másoknak tetszik-e vagy sem.
2014. jún. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De épp ez az, hogy azért akarna változni, hogy mások számára megfeleljen...
2014. jún. 12. 15:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem!
2014. jún. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!