Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kinek van igaza? Nekem, vagy...

Kinek van igaza? Nekem, vagy a szüleimnek? (lent folyt. )

Figyelt kérdés
Szóval. Az a szitu, hogy angolomból megvan a nyelvvizsgám(középfok) , és cserébe a szüleim azt ajánlották, hogy választhatok egy utazás között, vagy választhatok egy új telefont. Elég romlottnak érzem magam, de én a telefont válaszottam részben azért, mert a mostani konkrétan készül meghalni. Iphone-t valamilyen megmagyarázhatatlan okból nem voltak hajlandók venni, így válaszottam egy sony xperia z2-t. Mondták, hogy oké. Aztán mondtam, hogy nem lehetne-e, hogy kapjak hozzá egy előfizetést. Ebből volt egy óriási vita, hogy én nem tudok mértéket tartani, meg hogy milyen mohó vagyok stb. Ez elcsitult, mindenki bocsánatot kért a másiktól, meg ilyenek. Aztán rá egy héttel közlik, hogy ez milyen drága, és pedagógiai célból ezt nem veszik meg, mert akkor ezt tanulom, hogy egyet csettintek, és lesz méregdrága telefon, és ehhez ne szokjak hozzá. És hogy ez nem jó irány stb. Most kinek van igaza?

2014. jún. 17. 19:38
 1/10 A kérdező kommentje:
egyébként már van ehhez kapcsolódóan egy kérdésem
2014. jún. 17. 19:39
 2/10 anonim válasza:
86%
Neked van igazad, ha ők ajánlották fel, ne szemétkedjenek már, hagyd válaszd azt amit akarsz, és ha belementek, akkor ne vonják vissza....
2014. jún. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem neked van igazad. Felajánlottak két lehetőséget, ráadásul egy utazás sem két fillér. Azt tudom elképzelni, hogy örömükben, meggondolatlanul tettek ilyen ajánlatot neked.
2014. jún. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
83%
A helyedben tuti az utazást választottam volna, de egyébként neked, ha valaki megígér valamit, akkor tartsa be. Utálom az ilyet, ha valaki állandóan visszakozik. Szóval ha megígérték tartsák be. A nyelvvizsgádhoz gratulálok, nehéz volt?
2014. jún. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Bármilyen telefonról szólt az ígéret, követeld ki az iPhonet!!! ha csak az ígéret előtt meg nem állapodtatok abban, hogy iPhone kivételével mindent. Milyen pedagógiai célzat ez???? úgy mutatják a példát, hogy betartják amit ígértek! gratulálok, ez aztán a jóra nevelés célja. Legközelebb ne ígérjenek semmit, de amit már megígértek, azt tartsák is be!!!
2014. jún. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a kérdést, nem volt túl nehéz, a reading 79% a levél sajnos csak 52 azt elrontottam
2014. jún. 17. 20:06
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Én kalandvágyó típus vagyok tuti a utazást választottam volna de téged is megértelek. Szerintem neked van igazad letetted a középfokút megdolgoztál azért a telefonért. Megértenem ha névnapra kaptál volna egy drága darabot vagy valamilyen alkalomra. Akkor lennél elkényesztetett de tettél le valamit az asztalra nem csak csettintesz. Harcold ki a magad igazát megérdemled a telefont. Amit kimondanak tartsák is be, evvel mutatnak jó példát? És ki vesz telefont pedagógiai célból.o.O
2014. jún. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

én is a telefont választottam volna, mert az sokáig megmarad és még használnám is. és mivel hosszú távra tervezek vele, ezért nyilván nem a legegyszerűbbet választottam volna ami elromlik 2 hónap múlva, de nyilván nem is a legdrágábbat.


szerintem se normális hogy csak így visszavonják az ígéretüket, de tudom milyen rossz szembeszállni velük mikor kb meg se hallgatnak, csakmert én vagyok a gyerek és igazam se lehet....


én feltöltőkártyás vagyok, és leszek is, mert nem várhatom el hogy mindig a szülők fizessék, így mobilnetem sincs, és nem is hiányzik, így is elég függő vagyok a laptop mellett... szóval az előfizetés hiánya még nem a világ vége... de a telefon akkor is járna!

2014. jún. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

Ha már szóba került a pedagógia.. Nos, a pedagógus egyik legfontosabb tulajdonsága a következetesség. Azaz elég súlyos hiba valamit megígérni, és azután visszakozni. Igazából ezzel lehet félrenevelni a gyereket. Szóval, ha megígérték, akkor tartsák is be, amit ígértek, mert ha visszakoznak, azzal semmilyen pozitív eredményt nem érnek el a nevelésedben :D


Egyébként is, pedagógia ide vagy oda, ha egy ember megígér valamit, ne visszakozzon már utána! Milyen dolog ez? Úgyhogy szerintem is mindenféleképpen neked van igazad!


Szerintem ezt mondd el nekik, és azt is, hogy nem fogsz hozzászokni arra, hogy "valamit valamiért" csinálsz, de amit már megígértek, tartsák be, ha nem akarnak megbántani.


Grat. a nyelvvizsgádhoz egyébként!

2014. jún. 18. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%

Én is az utazást választottam volna,de mindegy,nem ez a kérdés...Szerintem neked van igazad,ha már egyszer úgy döntöttek,hogy felajánlják ezt a lehetőséget neked,akkor vegyék is meg a telefont!

Egyébként gratulálok a nyelvvizsgádhoz!:)

2014. jún. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!