Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért romlott meg ennyire az...

Miért romlott meg ennyire az emberek (főleg tinik) segítőkészsége? Miért lett mindenki ilyen agresszív?

Figyelt kérdés

A környéken sajnos egyre többet tapasztalom, hogy ha valaki bajba kerül, nem segítenek rajta hanem kiröhögik, vagy rosszabb.

Nemrég egy lányt vertek meg az utcán az osztálytársai (szintén lányok), 4-en rámentek, ütötték verték.Épp akkor ért be a buszom, és ahogy hazafelé mennék legjobb haverommal, látom hogy a csajt már agyonverték, és ott áll mellettük 3 fiú, de nem segítenek.Sőt az egyik videózta ahogy verik a lányt, a másik kettő meg szavakkal bántalmazta.Nagy nehezen szétszedtük őket és a lányok hazamentek.A fiúk még maradtak, mostmár segíteni akartak, de inkább elküldtük őket.A lányt kórházba vitték "szerencsére" csak a keze tört el, és kék-zöld foltokkal van tele.És mint később kihúztam az egyik csajból, csak azért verték meg mert a rockot szereti.

Két hete egy fiúra támadott rá 3 osztálytársa, mert ránézett az egyikre.Oda már rendőrt is hívtak, állítólag csúnyán megruházták a srácot.Megint voltak vagy 5-en körülötte mindegyik videózott.

Kedden minket is megtalált pár palimadár, nekem felrepedt a szemöldököm és a szám, haveromnak csúnyán belekaptak a szemébe kis híján megvakult.Szerencsére tartok magamnál gázsprayt, és meg is tudjuk védeni magunkat ha kell.Itt szintén volt pár ember körülöttünk ,basztak segíteni.


Mitől romlottak így meg az emberek?Miért nem segítenek a másikon, ha kell?Bár nem sok okom van rá de tiszta ideg vagyok az emberek nemtörődömsége miatt..



2014. jún. 27. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert durva környéken laksz???
2014. jún. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tényleg elég rossz környéken lakhatsz. De nem értem, hol jön az le, hogy az emberek segítőkészségével lenne baj.
2014. jún. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért van ez, mert nincs visszatartó erő. Meg ugye otthon is ezt látják. Vagy a szülők agressziója van előttük vagy a tévében mindig ezt látják.

Ha egy ilyen verés után ahol a lányt verték, feljelentés születne és szuper gyorsasággal bíróság előtt lenne az ügy, akkor én a verekedős lányoknak legalább 1 év letöltendő ítéletet szavaznék meg egy fiatalkorúak börtönében, és a fiúkat meg 3 hónapra zárnám el segítségnyújtás elmulasztása miatt.. Mindjárt csökkenne az agresszió..

2014. jún. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem durva környék, eddig békés volt.Pár hónapja kezdtek el agresszívan viselkedni az emberek.Mintha valami agressziónyaláb találta volna el őket.

az, hogy az emberek segítőkészségével van a baj, csak onnan veszem, hogy nem csak az én környékemen vannak ilyenek.Ismerősök,közösségi oldalakon más emberektől is kapok néha néhány sztorit hogy valakit megvertek és levideózták segítség helyett.

Ha valakit ezzel megsértettem elnézést kérek, csak én ezt látom.De tisztelet a kivételnek, mert mindig voltak, vannak ,és remélhetőleg lesznek is segítőkész emberek.

2014. jún. 27. 19:04
 5/10 anonim ***** válasza:

Ugye rohadt tetves cigányok voltak, vagy fehércigányok?

A múltkor is elesett egy idős néni a buszon de mindenki csak nézett és leszarta de én segítettem és jól meg is bámultak érte.

2014. jún. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem cigányok voltak.Fehérek, magyarok.Én nem általánosítok ezen a téren cigányok közt is van becsületes is meg ro.hadék is , ahogy a magyarokból is
2014. jún. 27. 22:24
 7/10 anonim válasza:
Csak nem mindegy az arány...
2014. jún. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Csak nem mindegy az arány..."


- Amikor Téged vernek, akkor semmit sem segít rajtad, vagy éppen rontja tovább a helyzeted, hogy az illető magyar, cigány vagy éppen kínai. Ugyanígy semmilyen hasznos ismeretet nem jelent, ha ismerjük az arányokat, mert láthatjuk, hogy teljesen egyik csoportra se húzható rá a vizes lepedő, ahogy egyik csportot sem lehet kizárni bűnösként.

Szóval teljesen mindegy az arány, mert nem lehet egy népcsoportot jellemezni, csak egyes embereket. Legfeljebb valami hamis, "valószínűségi jellemzés" volna lehetséges, de arra csak a felszínes embereknek van szükségük, akiknél a világ fekete-fehér.

2014. jún. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Jól van,attól még rohadjon el az egész cigány fajzatja.
2014. jún. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Aztán ha éppen szarrávernek nem mindegy neked hogy magyar vagy cigány, te jobbikos bérenc?
2014. jún. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!