Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy ennyire...

Miért van az, hogy ennyire számít mások véleménye, mint az hogy inkább én érezzem magam jól a bőrömben?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy azt vettem észre, hogy mostanában azért járok el bizonyos helyekre például, hogy én elmondhassam, ott már voltam.

Ahelyett hogy élvezném a helyzetet, minden körülmények között azon filózok, hogy "jajj ez vajon XY-nak?"

Jobban számít mások véleménye, mint a sajátom úgy érzem.

Megnézek egy halál unalmas filmet, csak azért, hogy tudjak utána a témáról beszélni.

Ilyen dolgokra gondolok, ha értitek.

A másik dolog az, ezzel kapcsolatban, hogy minden rémálmom az, hogy ciki helyzetbe kerülök, ezért mindig zavarban vagyok és nem merek kipróbálni új dolgokat, nem élem bele magam semmibe. "Tejóég mi lesz ha kiröhögnek, inkább nem csinálom meg." Ilyen gondolatok járnak a fejemben.

Értitek mire akarok kilyukadni? Ez egy nagyon rossz tulajdonság. :(

Valaki valami tipp? (bocs a hülye fogalmazás miatt, nem ment máshogy:D)

15/L



2014. júl. 5. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Alakul a személyiséged. Ebben a korban a fiatalok igyekeznek megfelelni az ismerősöknek, barátoknak. Valószínűleg túl fogsz lépni ezen te is, ha odafigyelsz magadra, és nem marad meg benned az a megfelelni akarás felnőtt korban. Amúgy nagyon sok felnőtt él így.
2014. júl. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igazából most kezded úgymond "megismerni" a világot, másokat, magadat. Ezért akarsz megfelelni másnak, hogy tartozz valahova. Lenne egy kérdésem: Úgy gondolod, hogy nem vagy elég jó? Lehet ez is ennek az okozója...talán nem érzed magad elég jónak, így más személyiségét akarod felvenni azzal, hogy teszel dolgokat "csak mert...". Érted mit akarok mondani? Szerintem gondolkozz el azon, hogy mennyinek tartod magad, mire vagy képes, és, hogy kell-e ez a dolog neked, hogy meg akarj felelni olyan embereknek, akik talán magasról leszarnak. Bocs, ha sértő voltam, de inkább elmondtam az igazi véleményem szépítés nélkül. 17/L
2014. júl. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy ezt 15 évesen már felismerted, így nem vagy kicsit se reménytelen eset! Több 20 fölötti nőt ismerek, aki pontosan így érez, mint te, és nem tudnak változtatni. ( Ezek azok a nők, akiket csak megdugni érdemes, mivel nem lehet egy ilyen nőt komolyan venni, társként nézni rá. Viszont náluk a legkönnyebb bevágódni, mivel szinte nincs is egyéniségük, csak társadalmi és szociális képek a fejükben, vagyis ha te, mint férfi teljesíted a szükséges kritériumokat, már ágyba is bújik veled, aztán azt hiszi, minden rendben. Közben meg eszem ágában sincs komolyan tervezni vele, hiszen teljesen emberszámba se vehetem, annyira éretlen és gázos. Jól elkalandoztam, de talán így kapcsolsz majd, és veled nem az fog történni, ami az ilyenekkel szokott! )


Ha máshogy nem megy, olvass az önmegvalósításról könyveket! De jobb, ha simán csak átgondolod, mitől vagy boldog, mitől vagy elégedett, és azokra építesz valamit, azokkal foglalkozol. Ez bármi apróság lehet, a lényeg, hogy őszintén szeressed csinálni, és magad miatt, ne azért, mert az szociálisan kívánatos, vagy x ember azt mondta, hogy az menő.

2014. júl. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Utolsó, neked főleg ez elgondolkoztatott.

2014. júl. 5. 18:52
 5/5 anonim válasza:
Konkrétan sz*rd le mások véleményét.Ez a te életed úgyhogy ne mondják meg azt, hogy mit csinálj.Éld úgy a saját életed ahogy neked jó ne akarj mindenkinek megfelelni.Ez az én véleményem.
2014. nov. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!