Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyire vagyok...

Szerintetek mennyire vagyok idióta, hogy fel tudom "ébreszteni" magam az álmomból?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy ez nem vicc, bár lehet, hogy trollkodásnak fog tűnni, amiért ekkora kocka volnék.

Az van, hogy amikor rémálmom van, akkor a legtöbb álmomban van fogalmam arról, hogy rosszat álmodok, miközben bevillannak a képek alvás közben.

És olyankor legtöbbször megjelenik előttem egy képzeletbeli klaviatúra, amin megnyomom a "ctrl+alt+del" billentyűparancsot, van úgy hogy többször, és felébredek. Komolyan, amikor nem tudom/nem bírom/nem akarom tovább álmodni, mert tudom, hogy valami rossz fog történni velem, csak megcsinálom ezt, és felébredek. Sokszor volt már úgy, hogy lazán visszaemlékeztem, hogy ezt csináltam, és így megmenekültem a további szarságoktól, amik álmomban gyötörnek.


2014. júl. 7. 02:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem vagy idióta :) Ez egy teljesen normális jelenség, vannak olyanok, akiknek sikerül önszántukból felébredni.
2014. júl. 7. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nekem is volt ilyen, csak úgy magától

időszakosan jöttek rémálmok, és ritkán volt olyan, hogy "na már megint rémálom, nem akarok rémálmot, *inkább felkelnék*" és felkeltem.

lehet hogy köze van a rossz alvási szokásokhoz is, pl összevissza időben alszol, vagy keveset.


olyan is volt, hogy arra ébredtem fel (minimálisan), hogy épp hogy lélegzem :D

ha jól értelmeztem: alvás-ébredés határán vagy ilyenkor, kezdesz magadhoz térni, viszont a tested még nem igazán. Tök jó móka. Kapálózok, ordítok, dobálom a testem, meg vennék még egy kis levegőt...legalábbis próbálnám, de nem történik semmi.

Aztán néhány másodperc múlva végre elkezd mozogni a kezem, nyelem a levegőt, és kinyílik a szemem is :D

(ilyenkor szoktak ufót látni is - mivel félig alszik, hallucinálhat is, szerencsére még nem volt ilyen)


visszatérve a "tudom hogy álmodok" alvásra, állítólag direktben is lehet ezt csinálni.

2014. júl. 7. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet direktben csinálni, persze. Az általad leírt jelenséget pedig alvási bénulásnak hívják.


Nekem is vannak ilyen hülye dolgaim az álmokkal kapcsolatban. Ha tudom, hogy álmodok, de nem tetszik amit "látok", tudatosan keresem a kiutat, futok, "menekülök", aztán jellemzően egy ajtón kilépve felébredek. Van, hogy nem jön be, de a legrosszabb ami történhet, az, hogy álmomban futkározok, menekülök valaki elől, amíg fel nem ébredek. Szerintem jó móka, olyan mint egy képzeletbeli játszótér. Nincsenek következmények, és izgalmas.

2014. júl. 7. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Velem olyan volt már nem egyszer, hogy valamilyen rémálmomban kitudtam mondani, hogy ez csak egy álom és mint a filmekben szétesett minden és felébredtem.
2014. júl. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előfordul, felismered, hogy az nem a valóság és felkelsz. Velem is előfordult már, annyira szürreálisat álmodtam, hogy tudatosult bennem, hogy az nem a valóság és inkább felkeltem. Elég élénken megmaradt bennem az emlék, ahogy az álomban megjelent a tudatos énem és azon gondolkoztam, hogy felkeljek-e, külön aggódtam azon, hogy lehet túl korán van még az ébredéshez és esetleg nem tudok majd visszaaludni :D
2014. júl. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!