Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valakitől kapok egy e-mailt...

Ha valakitől kapok egy e-mailt és nem köszön az elején, az neveltetési hiányosság vagy csak egyszerűen tahóság?

Figyelt kérdés
Ha csak egy e-mailről van szó, akkor is alap a köszönés, nem? Vagy én látom rosszul?

2014. júl. 11. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ. Mi használjuk a gémélt úgy, mintha üzit váltanánk fb-n, csak nem hangoutsban, hanem sima emailként, és nem köszönünk.


vagy ha kollégának válaszolok, csak azt írom, hogy oké, vagy pl. aláírni nem szoktam mert van aláírás benne vagy mert úgyis látja, ki írt.


ha mondjuk egy cégtől kapsz így mélt, az tényleg tahóság.

2014. júl. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha első e-mail-ról van szó, akkor igen. De ha többről és folytatólagos a beszélgetés, akkor nem.
2014. júl. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

Jesszus, dehogy! Még a hivatalos e-mailben sem kell köszönni az elején, te hol tanultad ezt? Képzeled az alábbi levelet:


Tisztelt ügyvezető igazgató úr!


Jó napot kívánok. Az önök által meghirdetett... és így tovább. Minek ide a köszönés?

2014. júl. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát azért ezzel vitatkoznék!

Barátnak, közeli ismerősnek egy halit vagy sziát csak odabök az ember nem?


A hivatalos levél más, hiszen ott csak megszólítás van. Ott tényleg bután nézne ki a köszönés. Azonban első levélnél még a legjobb barátnak is illik szerintem köszönni.

2014. júl. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pontosan, aki nem képes köszönni, az bunkó, apuka-anyuka nem nagyon foglalkozott a neveléssel.

Az életben is, mailban is.

Én először szoktam köszönni, de ha rövid időn belül folytatódik a beszélgetés, levelezés, akkor már hülyén néz ki, ha folyton köszöngetsz.

Az életben sem köszönsz minden második mondatod után újra.

2014. júl. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mikor már a 3-4 levél megy oda vissza, akkor simán elhagyom.
2014. júl. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

Szia! Nos szerintem, ha te ennyire jólnevelt és kulturált vagy és ennyire ügyelsz a formaságokra, akkor a kérdésedben is köszönhettél és elbúcsúzhattál volna! És a neked igazat adó válaszolók szintén... XD


Üdv mindenkinek, további szép estét...

2014. júl. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak írnám, hogy ezen az oldalon a kérdésben nem lehet köszönni!
2014. júl. 11. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!