Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért várják el, egyes romák,...

Miért várják el, egyes romák, hogy mindig köszönjek nekik? És miért sértődnek meg, ha nem köszönök vissza? Vagy ez is csak egy ürügy, a sok százezer közül, hogy belénk kössenek?

Figyelt kérdés
Egyes romák folyton leparasztoznak,vagy le bunkóznak minket magyarokat,mert például,megyek át a zebrán,és ugyan hallom,hogy köszön,de én éppen nem arra figyelek,mert ha közlekedek,akkor első sorban arra koncentrálok,hogy ne vasaljon ki,mondjuk egy kamion.Ha meg integetek,akkor meg az a bajuk,hogy "Ne mutogassak,mert rá szoksz,a lopásra" :D Egyik haveromat egyszer azért késelték meg,az utcán,este,mert egy roma csoport "Szépen,ráköszönt" hogy "Szoszi,paraszt!" erre Ő azt mondta,hogy "Jó estét uraim!" erre az,aromák, "Mi van,paraszt? Te nekem anyáztál?!" És már elő is került a kés...A Rendőrség csak flegmán annyit mondott, "És?" Ez csak egy (1) eset a millióból. És most amit szeretnék közölni,és tudatni a tisztelt olvasó közösségnek,hogy !NEM VAGYOK RASSZISTA! Mert aki ezzel jön egyből,az nagyon tudatlan. Én romák közt élek,mióta az eszemet tudom,és van bőven pozitív példám is :) A jóravaló roma barátaim azt mondták,hogy ez a "Miért nem köszönsz nekem, paraszt g**i! Ez egy kötekedés. Meg hogy, "Szóltam,köszöntem többször,de te "Flegmán" elfordultál" Igen,mert mondjuk pont a zebrán mentem át,vagy éppen zenét hallgattam. Ismételten közlöm,hogy NEM vagyok rasszista. És ez szerintem NEM gyűlölet keltő. Ha ezt a moderátor törli,akkor itt a demokrácia,és a szólás szabadsága nem létező,vagy a demokrácia porba tiprása. Nem véletlen használtam a roma szót!

#idegennek is köszönnöm?
2014. júl. 14. 21:47
1 2
 1/14 intrepid ***** válasza:
100%
Ha volt sapka a fejeden az volt a baj, ha nem volt akkor meg az. Még mi vagyunk a rasszisták.
2014. júl. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A jóravaló barátaidnak igaza van, ez csak egy kötekedés.


Valamint a kevésbé jóravaló romákról az ember már messziről látja (pl. öltözködésük, hangoskodásuk, vagy pusztán bőrszínűk alapján), hogy kerülnivalóak, így meg is teszik, még rájuk se néznek. Ha a romák sokszor ezt tapasztalják, akkor később kényszeresen provokálják az embereket. Rájuk köszönnek, hogy reakciót, választ csikarjanak ki belőlük. Mint a hajléktalanok - őket is nagy ívben kerülik, így aggresszív módon hívják fel magukra a figyelmet.

2014. júl. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Hát én meg rasszista vagyok és gyűlölöm a romákat, kétszer törtek be a házunkba, elegem lett belőlük egy életre, de mégis azt mondom, hogy hazudsz. A magyar rendőrség valóban tehetetlen szar, de azért ha megkéselnek valakit, akkor nem létezik, hogy annyi a reakciójuk "A Rendőrség csak flegmán annyit mondott, "És?"... jó lenne, ha nem túloznál a hatásvadászat érdekében, mert így az egész mondanivalód hiteltelenné vált.
2014. júl. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem ott vált hihetetlenné a története amikor azt mondta: jóravaló roma
2014. júl. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
23%
Képzeld el kedves "rasszista" kommentelő, hogy vannak jóravaló romák is, köztiszteletnek örvendő romák, művészek minden területen és vannak köztük egszerű normális életet élő emberek is , mint ahogy vannak cigányokat megszégyenítő viselkedésű magyarok.Ez a hozzáállás csak téged minősít, hogy milyen kocka a fejed és korlátolt vagy.A kérdezőnek csak annyit, hogy a barátjának van igaza.De sokszor a romák magok sem tudják, hogy miért viselkednek úgy, ahogy.Szocializációs probléma és tanult viselkedési forma, ezt látták, látják otthon is egymás között is ilyenek szerintem.
2014. júl. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Bocsánat az előbbi válasz inkább a 4/5 kommentelőnek szólt.
2014. júl. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Elnézést 4/6-nak szólt.:))Most remélem már eltaláltam:))
2014. júl. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A vér nem válik vizzé kedves 5,6,7-es kommentelõ.

Mint ahogy kutyából sem lesz szalonna. Magyar vagyok, és én még nem láttam jóravaló romát, meg akirõl sokan azt hitték hogy az arról is kiderült hogy adót csalt meg a saját erdõlyén kivül a szomszéd fáit is vágatta, és õ ment feljelentést tenni hogy lopják a tüzifáját.

Nem vagyok se rasszista se jobbikos. Csak nekem furcsa volt az a két szó együtt.

2014. júl. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8/8 Nekem a te hozzállásod furcsa. Az, hogy te még nem láttál jóravaló romát csak a te szűklátókörödről árulkodik.

"Hazugság, szemtelen hazugság, mit milliók cáfolnak meg." Egyébként nézz jobban körbe, és a magyarok között is megtalálod azokat a bűnözőket akikről írtál.Nem tudom, hogy milyen párthoz tartozol én nem erre nézek, lehetsz bármilyen, de amit írtál és ahogy írtad az megáll a magyarokra is, sőt!!Nem védeni akarom őket, de azt gondolom, hogy általánosítani azért nem kellene. A megbélyegzés ok nélkül senkinek sem jó. Az adott személlyel úgy gondolom helyes, ha az ügynek megfelelően járunk el, de egykalap alá sorolni mindenkit nem helyes, mert minden nemzetben, minden társadalmi szinten megtalálhatók, jóravaló és kevésbé jóravaló egyének.

2014. júl. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A gyűlölködő rasszistának, csak annyit, hogy mit gondolsz, kinek ártasz ezzel a gyülölködéssel. Kutatások kimutatták, hogy a legtöbb betegség lelki eredetű.Gondold végig, hogy mi játszódik a lelkedben mikor fröcsögsz a gyűlölettől? Szeretsd magadat jobban, mert ezek az erőss, gyötrő érzelmekkel leginkább magadat mérgezed. Ja, hogy még egészséges vagy? Még....
2014. júl. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!