Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan ítélnénk meg azt a...

Hogyan ítélnénk meg azt a felállást, ha az ember lenne valakinek "állat"?

Figyelt kérdés
Engem gyerek korom óta sokszor elgondolkoztatott, mi lenne, ha érkezne a bolygónkra egy nálunk sokkal fejlettebb faj akiknek mi olyanok vagyunk, mint nekünk az itteni állatok és teljesen védtelenek vagyunk velük szemben, nem tudunk harcolni velük. Dolgoztatnának, kizsákmányolnának minket, tárgyakat készítenének a bőrünkből, telepeken erőszakkal tenyésztenének, kísérleteznének rajtunk stb. Rossz belegondolni, hogy semmivel sem lenne ez jogtalanabb tett, mint a mienk most, nem? Ugyanúgy joguk lenne hozzá, ha nekünk jogunk van így cselekedni, ha igazságosan gondolkodunk. Elfogadnátok ezt a sorsot azon az alapon, hogy mi is ezt tesszük, ha az érdekünkben és hatalmunkban áll?

2014. júl. 16. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Én eléggé állat védő vagyok, hogy átérezzem a helyzet moralitásának a súlyát. Én személy szerint inkább halnék meg egy gerilla harcban, mintsem hogy egy egzotikus tárgy legyen a bőröm. Bár szerintem az univerzumban nincs még egy olyan kegyetlen élőlény mint az ember, úgyhogy ne aggódj
2014. júl. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem nem igazán kegyetlenség ez, hanem inkább magától értetődik nekünk, hogy így tegyünk a Föld többi lakójával mert megtehetjük. Nem akartam ide említeni, de ha esetleg van igazság az eltérítéses sztorikban, marhacsonkítás stb., szerintem nem bízhatunk abban, hogy nálunk fejlettebb fajok már morálisan is olyan szinten vannak, hogy nincs félnivalónk. Persze én is inkább meghalnék, ahogy te, de valószínűnek tartom, hogy nem lenne választásunk, meg tudnák akadályozni, hogy "önrendelkezzünk".
2014. júl. 16. 19:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha majd dolgozni kezdesz, rájössz, hogy ez már így van. Van egy fejlettebb faj (igazgatók, tulajdonosok), akik uralkodnak a nyomorult melósokon. A szavuk szent, a kirúgás és a pénz miatt élet és halál urai.

Egyáltalán nem viccnek szántam, ez tényleg így van. Nézz képeket gazdagokról, aztán nézz meg egy afrikai, ázsiai bányát, vagy gyárat. Már most két faj van a földön. Néhány, statisztikailag elhanyagolható, esetet kivéve, nincs átjárás. Istenek vannak, és állatok.

2014. júl. 17. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze igazad van, ez nem jutott eszembe, ezt megtesszük a saját fajtánkkal is, a rabszolgaság intézménye is mai napig él és virul sajnos, így aztán tényleg úgymond egy szavunk nem lehetne, ha egyszer csak igába hajtana minket valaki és megfosztana a szabad akarattól.
2014. júl. 17. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!