Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg meg kell köszönnöm,...

Tényleg meg kell köszönnöm, hogy nem ütnek el a zebrán?

Figyelt kérdés
A gyalogosnak a lámpa nélküli zebrán elsőbbsége van. Udvarias gesztus, ha felemeli a kezét így megköszönve, hogy átengedik, na de ne legyen már kötelező elvárás és ne üvöltözzön ki az autós, mert nem borultam térdre a meghatottságtól, amiért átengedett... megtehetné persze, hogy nem áll meg, de akkor meg ő lenne a szabálytalan és a bunkó is... vélemények az ilyen viselkedésről? Bunkó vagyok, ha nem integetek magamból kikelve köszönetet?
2014. júl. 17. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
szerintem nem, az a szabály, hogy ott a gyalogost el kell engedni azért van fel festve , hogy ne össze vissza rohangáljanak az úttesten... Egyébként én csak akkor szoktam inteni vagy bólintani, ha láttam hogy hamarabb észrevett és látta ,hogy menni fogom és normálisan megáll , de kinél hogy ..
2014. júl. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
11%

Hogy pontosítsam:

A gyalogosnak AKKOR van elsöbsége, ha már a zebrán VAN, azaz megkezdte az átkelést, mire az autós a közelbe ért.

Ha még az út szélés áll, akkor az autósnak val elsöbbsége, föként ha neki szabad jelzése van.


Tehát ha megáll és átenged, akkor SZIVESSÉGET tesz, amit ILLIK megköszönni.

2014. júl. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sem integetek meg köszöngetek gyalogosként. Akkor köszönöm meg, ha nem számítok rá, hogy megáll, pl. még messzebb voltam, vagy már ott áll jó ideje, mert mindig jön még egy újabb gyalogos és engem is megvár még, ilyesmik, vagy nem zebránál neki lenne elsőbbsége és mégis elenged.

És autósként pedig meg szoktam állni. :)

2014. júl. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2-es te add vissza jogosítványodat!

A gyalogátkelőnél kötelező megállni, ha van ott gyalogos, nem kell lelépnie.

Sőt, eleve úgy kell megközelíteni, hogy bármikor biztonságosan meg tudj állni.

2014. júl. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%

Elsőbbsége első sorban annak van akinek megadják!

Sajna a gyalogosok többsége szét sem néz mielőtt a zebrára lépne(hiszen csak az van a fejében,h neki van elsőbbsége).

Igen ha miattad nekem meg kell állnom a zebránál,el várnám,h. meg köszönd.

Szerintem ez afféle íratlan szabály.

2014. júl. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én mindig megköszönöm, autósként is annyira jó mikor valaki megköszöni.
2014. júl. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!