Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a deviáns...

Mi a véleményetek a deviáns viselkedésről a társadalomban?

Figyelt kérdés

2014. júl. 17. 22:08
 1/5 A kérdező kommentje:
*Ti hogyan viszonyultok ehhez?
2014. júl. 17. 22:09
 2/5 anonim ***** válasza:
Mit tartasz deviánsnak? Mert a szó jelentésétől függetlenül ez eléggé szubjektív.
2014. júl. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amíg engem vagy bármelyik embertársamat nem bánt vele,addig rendben van!
2014. júl. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pontosan, attól függ hogyan definiálod a szó jelentését. Hivatalosan sok mindenre ráhúzható mert az átlagtól eltérőt jelent.

Deviánsnak lehet nevezni azt akinek valamilyen fétise van és azt is aki szórakozásból állatokat kínoz.


Az elsővel pl nincs semmi bajom, ha minden résztvevő élvezi az együttlétet akkor felőlem azt csinálnak amit akarnak a hálószoba falain belül. A másik példámat ellenben ellenzem.


Szóval a válaszom az mint az egyik előzőé, amíg nem bánt a viselkedésével senkit, addig nyugodtan csinálja amit szeret.

2014. júl. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Erről írtam a beadandómat szociálpszichológiából :) Szerintem deviáns magatartás az amikor az egyén viselkedése, a társadalom normáinak, erkölcsi nézeteinek nem felel meg. Nyilván némiképp szubjektív fogalom, de azért szerintem abban mindannyian egyetértünk, hogy pl a drogfogyasztás és esetleg árusítás az deviáns magatartás. Sajnos a manapság nagyon elnéző a társadalom. Sokan úgy fogják fel, hogy "amíg nekem nem okoz gondot, kárt, addig kit érdekel hogy mit csinál". Pedig azért ez nem így van. Egy társadalomnak összetartónak kellene lennie, és egységesnek lenni az értékrendjének. De azt tapasztalom hogy az értékrend felborult. Már nem az a fontos hogy valaki becsületes, jószívű és segítőkész legyen, hanem az hogy mit tud felmutatni: telefont, ruhákat, kocsit... Minden anyagiaktól függő világban élünk, ahol jóformán semmi nem számít deviánsnak mert mindent elnézünk azzal a jelszóval, hogy had csinálja az ő dolga.
2014. júl. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!