Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberi viselkedésről...

Kérdezzfelel kérdése:

Az emberi viselkedésről tudnátok ajánlani valamilyen oldalt?

Figyelt kérdés

Oké, ez most nem biztos, hogy annyira érthető és rövid lesz. Valószínűleg nem ide kellett volna írnom, mert én az emberek viselkedéséről szeretnék többet megtudni. Fogalmam sincs, hogy van-e ilyen szakterület, vagy valami elnevezése a dolognak, de szeretnék kicsit utánanézni. Sajnos nem tudom, hogy a Google-ban hogy keressek rá, így idefordultam.

Lehet, hogy vannak, akik tudnak ebben segíteni, nem csak oldalt ajánlani. Én, bár valószínűleg ez is csak egy buta tini valóra válthatatlan álma, de szeretnék írni. De mivel tudom, hogy nem lehet csak úgy belekezdeni, ezért utána néztem pár dolognak. De szeretném a karakterek mozdulatait és tetteit úgy alakítani, hogy azok a személyiségéhez, a helyzethez, az érzéseihez passzoljanak. Ezért lenne szükséges tudnom, hogy az idegesség vagy az öröm mit válthat ki. Oké, ez elég hülyén jött ki. Na meg az is jó lenne, ha a jelekből következtetni tudnék, olyan Sherlock Holmes-os módon. Nem tudom, hogy a neten hasonlókról írnak -e, tudtok segíteni? Előre is köszönöm!



2014. jún. 16. 12:13
 1/5 anonim válasza:

Én kifejezetten oldalról nem tudok, de segíteni az elindulásban igen.

Szerintem főleg pszichológiát, lélektant kéne olvasnod. Ott van még a humánetológia tudománya is, ahonnan a Fékevesztett evolúció - Csányi Miklós, Miklósi Ádám; c. könyv az emberi és kulturális viselkedéssel foglalkozik átfogóan. Valamint evolúciós pszichológia és kultúretológia az a tudomány, ami a szociológia mellett emberek viselkedésével, vagy egyes ember viselkedéssel foglalkozik.

Ha tényleg komplex karaktereket szeretnél létrehozni azt javaslom, hogy minden személyiség mögött legyen valamilyen filozófiai alapgondolat, amire felépülnek. Így emberszerűbbek, és néha adottabbak a konfrontációk is.

2014. jún. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Allan Pease - Testbeszéd
2014. jún. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

16 személyiségtípus jellemzése.

[link]


Hátha segít ;)

2014. jún. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2014. jún. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2014. jún. 17. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!