Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lányok, nők és egyebek! Mit...

Lányok, nők és egyebek! Mit esztek a romantikus témákon?

Figyelt kérdés

Romantikus filmek, romantikus könyvek, romantikus sztorik a magazinokban, romantikus zenék, romantikus sztárok, romantikus animék, romantikus vérfarkasok/vámpírok/űrlények/zombik/elfek, romantikus tiniakármik... minden sorozatba, mozifilmbe, kutyafülébe, amit esetleg véletlenül nőneműek is fogyaszthatnak, mindig tesznek valami csöpögős, szerelmetes giccset vagy kiszámítható szappanoperahabot. Gondolom örömmel fogyasztja is a célközönség nagyobb része, különben a kínálat változott volna.


Nőnemű vagyok, de mindig is viszolyogtam a szirupos, tocsogós, romantikus témáktól, valószínűleg még a legtöbb férfinél is alacsonyabb a toleranciám ezek iránt (hozzávetőleg zéró), sajnos a barátnőim se tudnak útmutatásul szolgálni, mert ők is pont olyan értetlenül állnak a jelenség előtt, mint én.


Szóval szeretném megérteni ezt a rejtélyt, ami előtt máig döbbenten állok, így kérném az ilyen "romantikus" akármik rajongóit, életkortól függően (ha netán fiúk vagy férfiak a fogyasztók, az ő véleményük is érdekel!), hogy érthetően, lehetőleg érvekkel alátámasztva magyarázzák el, miért "jók" az ilyesmik, miért szeretitek őket.


Az értelmes válaszokat előre köszönöm!



2014. júl. 18. 01:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kikapcsolódásnak néha jó ilyet nézni/olvasni. Legalábbis részemről, persze ezek közül is az igényesebbeket és a szórakoztatóakat. De én jobban szeretem a komolyabb témákat, bejönnek még a nyomorúságról, küzdelmekről, halálról szóló könyve/filmek is, mivel ezek az élet részei. Nem lehet mindig happy end.

Kilencessel meg ne foglalkozz, a GYK egyik házitrollja, női témákban legalábbis.

2014. júl. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én férfiként szólok hozzá, ráadásul a kérdezővel értek egyet, de azért leírom a véleményem, remélem nem gond.

Szerintem a giccs, a szirup meg az összes mézesmázos szarság pont az érzelmekre hat, ennél fogva nagyon könnyen elragadja az embert, és itt ez a kulcs szerintem. Mondhatni érzelmi hatásvadászat. Ilyen kulturálisan és szociálisan egyaránt ellaposodott korban ez sajnos egyre jellemzőbb lesz, mert az emberek nem alakítják ki, finomítják saját szépérzéküket. Meg lehet nézni az Oravecz Nóra jelenséget, meg az összes többit.

Viszont az is igaz, hogy a férfiak részéről is megvan ez a sekélyesség, csak nem feltétlenül a párkapcsolati témában. Szóval ez a kettő szerintem szorosan összefügg, és ez lehet az oka.

2014. aug. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Talán azért, mert a nők nagyobb arányban fogékonyak a szentimentalizmusra, érzelgősségre, míg a férfiak kevésbé.

Ennek szociális, valamint evolúciós gyökerei vannak.

Ez nem azt jelenti, hogy a nők ostobábbak, kevesebbek a férfiaknál, mert ez nem igaz.

Mindkét nem valamilyen szinten ösztönlény is, csak más-más ösztön irányítja, és más-más mértékben.


A komoly művek pedig, amiket említettél nem nemnek szólnak, hanem intellektusnak. Ezeket nyugodt szívvel ajánlhatják mindkét nem tagjainak. Az, hogy a fogyasztók között mi a nemi eloszlás, abba már inkább nem mennék bele, főként mivel nincs mérvadó ismeretem a témát érintve.

2018. jan. 20. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!