Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tud az ember érzéketlen...

Bratilla kérdése:

Hogyan tud az ember érzéketlenebbé válni?

Figyelt kérdés

Azt olvastam valahol, hogy ha sok fájdalom éri az embert, akkor egy idő után már kevésbé lesz fogékony a fájdalmakra, és nem lesz olyan sírós. Nálam már évek óta változatlan a helyzet, naponta többször is sírok és nem kis dolgok miatt. Néha éjszaka sem tudok aludni miatta.

Nem pszichopata szeretnék lenni, tudom, hogy az nem is így működik, de hiába fogadom meg, hogy erősebb leszek, mindig a padlóra kerülök. Ezen lehet valahogy változtatni? Hogy ne bántódjak meg olyan könnyen, meg hogy gyorsabban túltegyem magam a dolgokon? Nem bírom, ha bántanak, kiabálnak velem, ha elveszítek valakiket, akiket szeretek és nagyon félek, hogy mi lesz így, mert sokszor már szabályosan rosszul vagyok, néha a szívem is nagyon elkezd szúrni, bár lehet, hogy az nem azért, csak így elég ijesztő.


Van valakinek javaslata?

Köszönöm előre is a segítséget!


2014. júl. 23. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon fiatal vagy, akkor nem probléma mert idővel még bőven változhatsz.
2014. júl. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
inkább örülj neki , hogy ki tudod mutatni az érzelmeidet, mert hidd el az sokkal rosszabb , hogy magadba fojtod és akkor csak gyülemlik..
2014. júl. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Most leszek 18 éves.

Így is sok mindent muszáj elfojtanom, néha már azt érzem, megőrülök tőle, de máskor meg csak fáj és sírok, vagy néha még azt sem, mert annyira rossz. Vannak dolgok, amiket amúgy sem mondhatok el senkinek, és nem is akarok.

Engem ez az egész csak tönkretesz, hátráltat.

Mit lehet ilyenkor csinálni? Hosszú távon ez tényleg nagyon nem jó, és több, mint egy egész évig semmi nem fog változni..

2014. júl. 23. 22:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Van esetleg olyan dolog, amit le mersz írni, hogy mit muszáj elfojtanod? Mert ez így egy nagy titok, amiben nem lehet tanácsot adni.
2014. júl. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pont ilyen voltam régen, mint Te. Hetente minimum egyszer sírtam. De az élet megedzett. Már kb. 5 éve nem sírtam, és sajnos nem is tudok. Pedig néha szükségem lenne rá, de egyszerűen nem megy.

Egy megoldás van, az idő. Ha kell, akkor sírj nyugodtan. A szíved valószínűleg azért szúr, mert tudatosan magadba fojtod a fájdalmat, és nem adod ki magadból. Ez nem egészséges. Sajnos lesz elég kellemetlen élményed, és gyűjtesz elég kellemetlen tapasztalatot az életed során, ami elég rendesen meg fog edzeni lelkileg.

2014. júl. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!