Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én vagyok fura, amiért néhány...

Én vagyok fura, amiért néhány embert 'szánalmasnak' tartok?

Figyelt kérdés
Nem voltam mindig ilyen. Régen, mikor még nem gondoltam bele komolyabb helyzetekbe, tele voltam előítéletekkel és csak azzal foglalkoztam, hogy én is "menő" legyek, de ahogy teltek az évek, egyre jobban belegondoltam a dolgokba, és rájöttem, hogy a baráti köröm tett olyanná, amilyenné. Észbe kaptam, hogy én igazából nem ilyen vagyok. Miután már nem voltak többé olyan barátaim, akik mindenkinek beszóltak, és csak az volt a lényeg, hogy menők legyenek, egyedül maradtam. De nem zavart, most is egyedül vagyok. Olvasok, álmodozok, rajzolok, írok, de mégis nevetségesen sok a szabadidőm, és sajnos emiatt rengeteg gondolatot formálok magamban, amire egyáltalán nem vagyok büszke, sőt még szégyellem is. Igyekszem arra törekedni, hogy ne legyenek előítéleteim, hogy minden ember ugyanolyan, nem számít hogy néz ki, hogy hogyan öltözik, nem szólok be senkinek, nem veszekszek senkivel, és inkább megtartom magamnak a véleményemet, mégis ez a gondolkodásmód arra vezetett, hogy véleményt alkossak az olyanokról, akik az ellentéteim. Bocsánat a kifejezésért, de egyszerűen szánalmasnak tartom azokat az embereket, akiknek csak a külső számít, akik hangosan nevetnek és ordibálnak, akik borzasztóan hiúk, és akik már nem is lehetnének jobban beképzeltek. Mikor meglátok, vagy megismerek egy ilyen embert néha elfordulok és komolyan vágok egy fintort. Tudom, ez pontosan ütközik azzal az elvemmel, hogy ne legyenek előítéleteim, mégis nem bírok gátat szabni az ilyen gondolataimnak, egyszerűen csak jönnek, és a végén én is szánalmas tartom magamnak, amiért véleményt alkottam másokról. 14/L

2014. júl. 26. 21:30
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, inkább úgy fogalmaznék, hogy én vagyok szánalmas, előítéletes, amiért szánalmasnak tartok néhány embert?
2014. júl. 26. 21:33
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Leírtad a lelkedet, hogy valaki megdícsérjen és megteszem ha már elolvastam: nagyon rendes ember lettél így fejben magadnak is, örüljé.

én is tudnék életrajzot írni ide, de abban nincs kérdés, mint ahogy itt sincs...

Gondolom tudod a válaszod a nemkérdésedre

2014. júl. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Feleslegesen aggódsz, olyan nincs, hogy valaki az ég világon senkiről ne alkosson semmilyen ítéletet magában, mindenki számára van olyan, hogy szimpátia és ellenszenv, "megmagyarázható" és simán zsigeri, ösztönös is, ettől nem leszel előítéletes.


Két dologra vigyázz:

- Az emberek nem feltétlenül olyanok, amilyenek az első benyomásaink bemutatják őket, egy eleinte rokonszenves emberről, akivel látszólag egy húron pendülünk, kiderülhet, hogy egy elviselhetetlen szemétláda, és egy eleinte ellenszenves kiállású, stílusú emberről is kiderülhet, hogy emberileg nagyon is értékes, megbízható, kiváló barát.

- 14 éves vagy, gondolom az említett emberek is zömmel a korosztályodból kerülnek ki (gondolom velük többet érintkezel, jobban odafigyelsz rájuk). Kamaszként az embernek még nincs teljesen kialakult, kőbe vésett személyisége, ez az az életszakasz, amikor már nem a szüleink mintáit követi az ember, hanem sokszor a környezetéből, érdeklődési köréből vesz át számára szimpatikus elemeket, kipróbál ezt-azt - a lényeg, hogy változik, néha drasztikusan, így aztán végképp nehéz ítéletet hozni, tehát attól, hogy egy átlag kamasz ellenszenves, lehet, hogy fél év, egy év múlva már szimpatikus lesz, na meg te se vagy egy statikus valami, te is változol.

2014. júl. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*szülei
2014. júl. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még megváltozhatsz, mert 14 éves vagy, és szerintem inkább te vagy a szánalmas. Mi az, hogy "ahogy teltek az évek", "hogy én is menő legyek". Mi, 10-11-12 évesen?? Inkább megmosolyogtató vagy. Én még ilyen idősen azért könyörögtem, hogy minél tovább játszassak kint, azt se tudtam mi az a számítógép.

Majd téged is megtapos az élet, és kialakul benned egy világnézet. Lehet, hogy torz lesz, de valami ki fog alakulni. És nem ez lesz a legnagyobb problémád, amit most kérdeztél.

Amúgy attól még azok is szánalmasak, akiknek csak a külső számít, bár ők inkább felszínesek, és buták.

2014. júl. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

kicsi vagy még

miért ne lehetnének előítéleteid?

mindenkinek vannak, aki tagadja, az .. tagadja :D

tudni kell néha hallgatni rá, és tudni kell félre tenni.

2014. júl. 27. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!