Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért utálják az...

Az emberek miért utálják az igazságot? Miért nem mernek vele szembenézni?

Figyelt kérdés
Bármilyen történelmi kort nézünk, akár "politikai szinten", akár magánemberek viszonyait, azt lehet észrevenni, hogy az emberek kifejezetten utálják az igazságot. Sokkal inkább hajlamosak keresni, s magasztolni olyanokat, akik megerősítik őket, elhitetik, hogy mindent jól csinálnak. Akik viszont rávilágítanak az igazságra, azok rendszerint számkivetettekké válnak egy társadalomban. Gyakorlatilag a Biblia is erről szól, és én úgy látom, hogy az azóta eltelt 2000 évben sem változott semmit a világ.
2014. júl. 31. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Az igazság általában arról szól, hogy valamit elrontott az ember és hát ki az, aki azzal szeretne szembesülni egyfolytában, hogy mi mindent csinált rosszul.
2014. júl. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mert a legtöbb ember álomvilágban akar élni. Reggel felkel, elmegy dolgozni, hazajön fáradtan, utána meg kinek van kedve foglalkozni azzal, hogy épp halomra ölik az embereket a Föld XY pontján, vagy épp azon gondolkodni, hogy van-e menny, vagy pokol? Egyszerűbb azt hinni, hogy minden rendben van, halálom után pedig boldogságra lelek.

Legtöbb ember így gondolkodik. Meg amúgy is, az ember mindig is olyan volt, hogy szereti magát biztonságban érezni, ezért folyamodik olyan dolgokhoz, mint a vallás..De nem tudom, nem vagyok pszichológus.

2014. júl. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy amit te igazságnak gondolsz, az nem is az igazság, csupán a te agyszüleményed, amit nem mindenki fogad el a saját igazságának.
2014. júl. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ez érdekes kérdés! Kérdező, mondj pár példát! mer' értem mire gondolsz, de egy példát se tudnék rá mondani:D


de azt mindenképpen be kell látni, hogy legalább kétféle igazság létezik: az enyém és a tied. ez átgondolandó!

2014. júl. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#1: Én személy szerint szeretek minél előbb tudni róla, akkor fejlődünk. Nekem az nem világos, hogy mire felnő egy ember, tucatnyi esetben megtapasztalhatja a kritika építő jellegét, de mégis inkább a langymeleg vakságot preferálja a nagy többség.


#2: Igen, ez tiszta sor, de miért? A vallás itt alapvetően pozitív szerintem, hiszen mint mondtam, maga a Biblia is erre tanítana. Az már más kérdés, hogy sok ember annak ellenére nem él így, hogy napi szinten járatja azt a könyvet.

2014. júl. 31. 23:02
 6/10 A kérdező kommentje:

#3: Valamit félreérthettél, itt nem egy személyes esetről beszéltem, hanem általános emberi tulajdonságról, hogy szeretjük a könnyebbnek látszó utat választani. És ez egy ősi rossz szokásunk, mint az látható.


#4: Igazság helyett lehet, hogy a valóság szót kellett volna használnom. Nézd meg a politikát például. Azok a pártok sikeresek, amelyek instant jó/jobblétet ígérnek, s akik nem ezzel kampányolnak, azok rendre eltűnnek a süllyesztőben.


Vagy ott a környezetvédelem, ahol manapság komplett iparág épül arra, hogy a környezettudatosság illúzióját hozzák el neked. Elsőre szépek a számok, de közben meg Kínában gyártják a terméket ugyanúgy, ugyanazt, ugyanolyan szennyezően. És még ugye ide is szállítják. Közös ezekben, hogy a lelke mélyén mindenki tudja ezeket, de könnyebb a homokba dugni a fejünket.

2014. júl. 31. 23:11
 7/10 anonim ***** válasza:

Mert ilyen az ember. Nem kellemes mindig azt hallani, hogy hibázunk. Ha meg pozitív tartalmú az igazság, akkor azzal úgyis hamar megbarátkozunk.

Általában van többféle igazság. Mondok egy példát az életemből. Gyenge általánosból nagyon erős gimibe kerültem. 4,5 lett az átlagom év végén. Azért igyekeztem, de ha még jobban nyomom 4,7 is lehetett volna akár. Összességében tehát jól helytálltam. De ha kegyetlen akarok lenni, akkor meg azt mondom, hogy ebben több volt.

Mindkettőnek van igazságtartalma, egyik sem hazugság.

Másrészről az igazság általában változást hoz, vagy változásra késztet, néha akaratodon kívül. Nézzünk még egy példát. Teszem azt, hogy megcsalja valaki a feleségét, csak éppen kicsit alkoholos befolyásoltság alatt állt. Józanul nem tette volna meg, és amúgy sem akarja többször ezt. Nagyon bánja magában, mert szereti a feleségét. De most álljon oda, hogy "megcsaltalak, de nem akartam". Egyrészt hülyén hangzik, másrészt a saját életét is tönkretenné. Ilyenkor hallgatni kell, és menni tovább.

Néha csak romboló hatása van az igazságnak. Persze ez igaz a hazugságra is. Tegyünk különbséget, hogy mikor van szükségünk az igazságra, és mikor nincs.

2014. júl. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Te elfogadod a tényt, hogy nem tudsz változtatni a viláhon?

Ha a válasz igen, akkor te nem lennél jó politikus, vagy bármilyen hatalmi vezető

csak gondolj bele: úgy hem lehet valamit fezetni, hogy közben tudod, igazából semmi haszna az egésznek

a politikusok magyarországon nem jó példák, mert mindegyik työkér... de ői is meggyőződésből azok amik.... ők komolyan hiszik amit mondanak, hisznek a maguk igazában, és a másik tévedésében... hisz ha nem hinnének abban, hogy a másik bittos téved, akkor néha egyetértenének..

És az meg egyszerű pszichológia, hogy arra szavazol, aki azt igéri, hogy jó lesz

2014. aug. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Fish1 ***** válasza:
Gyávaságból és a felelősségvállalás hiányából adódóan.
2014. aug. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt mert az emberek nem gondolkoznak, hanem azt szajkózzák vissza, amit a többség is mond, amit ugye a médiából nyomnak a fejükbe.

Másrészt az az igazság, amit a hatalom annak nyilvánít ki.

A bibliával nem nagyon példálóznék, mert aki abban él, az megint nem gondolkozik. Lehet, hogy abban több jó dolog van mint a napi életben, de ott is sok olyasmi van, amit igazságnak adnak el, pedig nem az!

2014. aug. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!