Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kék, barna vagy zöld szemű...

Kék, barna vagy zöld szemű emberekből van több a világon? Mi a sorrend?

Figyelt kérdés

2014. aug. 4. 17:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Állítólag barna, kék, zöld de én nagyon nagyon sok kék szeműt látok mostanában, egyre kevesebb a legszebb, a barna.
2014. aug. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%
Úgy tudom, a föld lakosságának csak 2 %-a zöldszemű... úgyhogy szerintem : zöld, barna, kék
2014. aug. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
5%
Előző vagyok: úgy értettem: zöldből a legkevesebb, aztán barna, és kék
2014. aug. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2014. aug. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Barnából van a legtöbb
2014. aug. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A föld populációjának többsége nem europid típus, márpedig más rasszoknál elenyészően ritka (általában mutáció) a kék vagy zöld szem, tehát világszinten messze a barna a leggyakoribb. Fehéreknél is az a leggyakoribb. Utána jön a kék, a legritkább a zöld.
2014. aug. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
Akkor nekem legritkább van. A sorrendet én is így gondoltam, ahogy írták már páran.
2014. aug. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
barna, kék, zöld
2014. aug. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

barna, kék, zöld :)

Egyébként állítólag a kék (és a zöld?) szem egy mutáció volt, ami a barnából alakult ki, de lassan elterjedt ez a szín is.

2014. aug. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Godolkodj el:

Egész Afrika, Ázsia, Óceánia és Dél-Amerika őslakossága döntő többségében barna szemű. Marad a kis Európa, és a jobbára innen kivándorolt népekkel "megtöltött" Észak-Amerika.

Kék- és zöldszeműek csak a két utóbbiban vannak, de a sok keveredés és a mediterrán barnaszeműek miatt ezek is egyre ritkábbak...

2014. aug. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!