Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert olyan fontos a helyesira...

Miert olyan fontos a helyesiras ezen az oldalon?

Figyelt kérdés
Nezegettem a kerdeseket es azt vettem eszre hogy ha valaki valamit elir es nem irja utana rogton hogy "bocsanat hogy elirtam" akkor leugatjak es semmit toleranciaval kiszalkazzak az embert :) nem lehetne kicsit lazabban venni az itteni 1543487354154845464 nyelvtantanarnak ? ;)

2014. aug. 6. 22:27
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Nyilván lehetne lazábbra venni, de egy emberről elég sok mindent elmond a helyesírása. Ha valaki egy szimpla kétszótagú szót nem tud hibátlanul leírni, valahogy veszít a hitelességéből, szavahihetőségéből.
2014. aug. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mindegy milyen helyesírási hiba.Ha mondjuk tejet ly-nal írja(lehet túlzás jobb nem jutott eszembe) akkor megérdemli a letolást.De ha csak lehagyja ékezetet, vagy 1-2 betűt elüt, az még megbocsátható.

Másrészt szerintem legtöbbjüknek az is szúrja a szemét (nekem is bár nem vagyok nyelvtantanár), ha mindent lerövidít (vagyok=vok és társaik)

2014. aug. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az olvasással az ember automatikusan tanulja a helyesírást is. Ezt az oldalt elég sokan használják, olvasgatják, sok a fiatal, nem kéne a hülyeséget terjeszteni. Így is sok a "meik" és a "vok"....
2014. aug. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a helyesírás a szellemi színvonalának is a mércéje.
2014. aug. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert itt csak írásban tudod magad megmutatni. Ha skype-on lehetne kérdezni, nyilván nem lyukas nadrágban, zsírfoltos pólóban kérdeznél, ha azt akarnád, hogy komolyan vegyenek.


Meg lehet, hogy ha valaki helytelenül ír, arról feltételezik, hogy butább, mint az átlag, és nem adnak neki igazi tanácsot, mert úgysem lehetne neki elmagyarázni.

2014. aug. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert nem egy fogalmazást kell írni, szimplán egy sima kérdés. Persze van aki jó hosszúra veszi, de az más, de aki egy pár soros kérdést nem tud nagyjából hibátlanul leírni az szégyen.
2014. aug. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
0%

Nincs, jobb dolguk mint kötekedni. Ha nem tetszik egy kérdés, nem tartja érdemesnek válaszra se mert túl butának gondolja a kérdezőt, akkor miért nem lép tovább, miért kell leállni oktatni, vitatkozni?!

- Ilyen a nép.

2014. aug. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
13%

nem fontos, csak szeretnek kötekedni, hogy ezzel érezzék magukat jobbnak másoknál és ellensúlyozzák a nyomorult életüket.

ezek az emberek ugyanúgy képtelenek helyesen írni.


ne vedd őket komolyan

2014. aug. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Neeeeem!

Aki nem tud hejjesen írni,az egy tapló!!!

2014. aug. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

"Nincs, jobb dolguk mint kötekedni."


és lepontozni. ez az értelmi szintjük.

2014. aug. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!