Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyire fontos számodra,...

Mennyire fontos számodra, hogy internetes felületeken milyen helyesírással nyilvánul meg valaki? Befolyásol?

Figyelt kérdés
Fórumokban, gyakorikerdesek.hu-n stb. sokszor látni olyan kérdést, hozzászólást, amely tele van hibákkal, elírásokkal.

2014. ápr. 6. 06:39
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
44%

Nem zavar egyáltalán, mert valószínű képességbeli gondjai vannak az illetőnek, inkább az ékezet nélküliség szokott zavarni.

Az már jobban zavar, ha valaki betegesen ezekre van ráizgulva, hogy folyton javítgassa ezeket a szerencsétleneket.

Illetve ha valaki sznobizmusból, meg polgárpukkasztásból ír ékezetek nélkül, és úgy osztja az észt.

2014. ápr. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
95%

Engem zavar, de sosem szoktam másokat kioktatni sem itt, sem máshol.

Társkeresőzöm, ott is kapok leveleket olyan "helyes" írással, hogy meghül az ereimben a vér. Mint tudjuk a stílus maga az ember, úgyhogy ezek a levelek és emberek nálam azonnal a kukában landolnak.

2014. ápr. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
89%
Engem nagyon zavar, de nehéz, nem egyszer lehetetlen bármit is kezdeni a jelenséggel. Ugyanis a borzoló bevédi magát azzal, hogy a másik direkt kekeckedik, beindítja az önérzeti programot, őt senki ne javítgassa, mert felnőtt (vagy egyéb komoly indok). Ez nevetséges és érzelmiekben nem sikerült felnőniük azoknak, akik ezt reagálják. Én a környezetem jobbításán vagyok mindig, de ilyen emberrel szemben nincs az a körültekintően megfogalmazott építő kritika, ami jól sülhetne el. Mivel itt, neten az elsőszámú csatorna, az arcunk a karaktereink, azok színvonala, így igen, fontos és igazából aki kifogásokat gyűjt ez ellen az vagy a fent említettek csoportjába tartozik vagy az igénytelenekébe. Sajnos az átlagszint nem tartja fontosnak ezt és mindig csak "a lényeg" az, ami szerintük fontos - még akkor is, ha 5x neki kell futni egy kérdésnek, mert stilisztikailag (is) annyira csapnivaló, hogy bogarászni kell. Mindenkinek a saját érdeke lenne, de az is luxus, hogy átolvassa elküldés előtt a kérdést vagy a megnyilvánulását. Sokszor van szó kulturális vagy iskolázottsági különbségekről, de túlnyomó többségben a "bunkó" meg a "sietnem kellett" a slágerérvek. Ugye nem rójja fel nekem senki, ha ezekkel nem tudok és nem is akarok megbarátkozni? Van betegség, ami nem jól csatolja a hangalakokhoz a szavak képét, de sokszor - és ebben az a röhej, hogy tényleg így van - szóval ezek komolyabb verziói sem érik el az igénytelenséggel összehozott remekművek súlyosságát. Úgyhogy emberek, kapjuk össze magunkat. Gondolom nem lehányt ruhában jelentek meg a barátaitok vagy akár csak az emberek előtt és nem bokáig érő szeméthalomban élitek mindennapjaitokat - nyugodtan tekinthetjük ezt remek analógiáknak. Tehát amennyiben nem érzitek magatokra fennállónak a fent tárgyaltakat, kérlek benneteket, kérek mindenkit, legyünk egy kicsit alaposabbak: a magunk színvonalát emeljük vele.
2014. ápr. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Az én helyesírásom se egy tökély, van egy szint, amit eltolerálok, és van, amit tényleg kínszenvedés olvasni, annyira ótvar rossz. Sokan ilyenkor szoktak diszgráfiára hivatkozni, de az ő böngészőjükön is van helyesírás-ellenőrző, ha nem is tökéletes, azért máris értékelhetőbb az eredmény. Vagy a "telefonról írok" kifogás - ha az ember nem kapkod olyan eszeveszetten, csak tud arról is normálisan gépelni, csak odafigyelés kérdése.


Szóval ez az igénytelenség és a trehányság bizony zavar, hajlamos vagyok műveletlenebbnek vagy ostobábbnak is tartani az illetőt (nem szép dolog, de nem tehetek róla, nekem ilyen benyomások jönnek le).


VISZONT nem szoktam szóvá tenni. Aki túllépi az olvashatóság határát annak egyszerűen nem is válaszolok (kivéve talán, ha nagyon érdekes a kérdés), ha mégis, nem kötök bele a helyesírásába - úgyse az én kommentem fogja észhez téríteni, szóval semmi értelme.

2014. ápr. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
89%
Én meg ezt másképp látom. Épp az ilyen gondolkodás miatt (patológiás konfrontációkerülés:P) miatt ragadnak meg sokan azon a szinten, melyen megnyilvánulni engedik őket! Én kifejezetten kérem, hogy javítsanak ki, ha ki kell, nem az önérzetem vezérel, mint a többi 99%-ot. Ez oroszlánrészét képezi az okoknak, amiért elharapódzhatnak ezek a.. nyelvreformok, höhö. El ne hidd már, hogy te emiatt rossz ember vagy. Akkor lubickolsz csak igazán a bűnben, ha meghagyod tudatlanságában. Természetesen nem eszetlen szélmalomharcokat kell vívni, de tétlenül nézni a káoszt sem.
2014. ápr. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
95%
Az elütést mindig meg lehet különböztetni a helyesírási hibától. Az előbbit tolerálom, mert lehet, hogy csak 5 perce van írni; az utóbbit - főként, ha kevés szövegben is sok, és súlyos helyesírási hiba van - nem, merthogy butaságból, műveletlenségből fakad. Minek ír ide? A buta embernek hiába magyarázol bármit, úgysem fogja fel.
2014. ápr. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon zavaró tud lenni. Ha egy-két szót elír, akkor nem szólok érte, meg barátoknál nem izgat. De ha rémes a helyesírása, és még kötekedik is, akkor rászólok az illetőre. Amúgy ha kedves, normális, nem. De azért eléggé irritál. Főleg ha velem egykorúak vagy idősebbek írnak helytelenül. Egyik haveromon is kiakadok néha, hogy az "ilyen-t" "ijennek" írja... De nem szoktam szólni érte, csak egy hosszabb idő után. De azt se bunkó módon.


13/L

2014. ápr. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
A helyesírás nem olyan, mint mondjuk a fésülködés, hogy most nincs kedvem hozzá, akkor kihagyom, azt vagy tudja valaki, vagy nem, ezért szánalmas arra hivatkozni, hogy "ezen a felületen ez nem fontos". Engem befolyásol, mert ha valaki arra sem volt képes, hogy a saját anyanyelve alapvető szabályait megtanulja, akkor az egy nagyon buta ember.
2014. ápr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. ápr. 8. 19:15
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretem a jól olvashatóságot,és én is utálom ha nem lehet egy kérdést(vagy egy választ) rendesen elolvasni.

Az ilyen fórumokon mindig helyesen írok(legalábbis igyekszem),de privát beszélgetéseknél nem mindig.

Ha valakinek sietnie kell,és fontos a kérdése,azért ír helytelenül,az nem zavar,de ha olvashatatlan az már igen.

2014. ápr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!