Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért ennyire...

Az emberek miért ennyire önzőek? Többi lent

Figyelt kérdés
Percenként olvasni fcebook-on, hogy milyen egy **** ország ez meg hogy semmi jó nincs....Az ember akár mennyit kap az élettől csak elégedetlenkedik....nem számít, hogy máshol háború van, betegség, éhezés....szerintem az már elve ne legyen elégedetlen, akinek van internetje és ideje facebookozni....csak 17 éves vagyok, de megdöbbent, hogy az emberek csak a bajt látják...amúgy is mit ér az élet küzdelem nélkül?Szörnyű...
2014. aug. 8. 12:33
 1/6 A kérdező kommentje:
Lehet nem mindenki ilyen, de rengetegen!
2014. aug. 8. 12:34
 2/6 anonim válasza:

Ki kéne nyomni a facebookot. Szerintem agyrothasztó; tapasztalatból beszélek.


Az emberek pedig olyanok maradnak, amilyenek, ha egy trauma vagy sorsfordító történés - esetleg a fájdalom - nem változtatja meg őket.


Vagy amíg valaki fel nem nyitja a szemüket.

Mindenesetre a szeretet a kulcs, és ha te nem segítő szándékkal közeledsz hozzájuk, hanem csak az önzőséget fogod meglátni bennük, akkor számodra ők mindig is önzőek lesznek.


Amíg csak a rosszat látod másokban addig nem lesz időd arra, hogy meglásd azt is bennük, ami jó...

2014. aug. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"nem számít, hogy máshol háború van, betegség, éhezés"


Ez csak addig fog boldoggá tenni, amíg nem neked kell a számlákat kifizetni.

2014. aug. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ilyenek posztjait tiltsd le, én csak a pozitiv embereket hagyom meg magam körül, így nem látom azt, amiről te beszélsz. Persze néha látom itt a GYK-n is, de amennyire lehet, kerülöm. Szerencsére nekem tök optimista családom van, ők nem panaszkodnak. (pedig megtehetnék ugyanúgy)
2014. aug. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Majd akkor is így gondolkodj, mikor magadat kell eltartanod minimálbérből vagy segélyből, mert nem lesz munkád, esetleg lesz egy gyereked is, akiért te vagy a felelős. Most még idealista vagy, valamilyen szinten én is, de itt Magyarországon is sok éhező családot láttam, és beteget is, akiknek nem tudják fizetni a kezelését, mert olyan ritka, hogy az OEP nem támogatja. Lehet azért van internetje mert tudja valakitől lopni, és ideje azért van mert nincs munkája vagy tartósan beteg.
2014. aug. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenki beleszületik egy adott élethelyzetbe, és életminőségbe. Ha úgy élsz, hogy kiskorodtól kezdve meg van mindened, akkor később egy átlagos szintre való visszaesés is fájdalmas lesz, és hőbörögni fog az ember.

Erről senki sem tehet. Az afrikai gyerekek egész életükben rosszul élnek, és ha például megújul az iskola, és kapnak rendszeresen enni, akkor óriási a boldogság. Feltételezem, téged nem tenne boldoggá, ha naponta kapnál valami üres levest, meg valami főzeléket mellé, plusz lenne egy normálisabb iskola, ahova járhatsz. Miért nem? Mert amilyen életminőségbe születtél, az sokkal e fölött van. Elvárod, hogy változatosan egyél, szórakozhass, stb.., nem ragozom.

Egy alapszinthez képest határozod meg az életedet. És igen, vannak nálunk sokkal jobb helyzetű országok, és mi vágyunk arra, hogy olyanok legyünk. Az afrikiak meg a mi helyzetünkre vágynak. Ilyen ez.

2014. aug. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!