Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért fényképezkednek a...

Big Carlos kérdése:

Miért fényképezkednek a turisták a szökőkutak, templomok, szobrok előtt és miért bámulják a fényképező gépet?

Figyelt kérdés

2014. aug. 10. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Te nem fényképezkedsz külföldön épületek előtt?:D mi ebben a fura? gondolom, nézik a gépüket, állítgatják.
2014. aug. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 zabmester ***** válasza:
Mert ezek jellegzetes helyek, és szeretnék megörökíteni, hogy ott jártak. Mondjuk én is jobban szeretem a spontán fotókat, de elég nehéz úgy képet készíteni, hogy sétálunk, beszélgetünk, és "véletlenül" pont látszik rajta a Big Ben is :D
2014. aug. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én sem értettem soha, hogy miért magukat fotózzák. Arra tudok gondolni, hogy azért, hogy másoknak mutogathassák, bizonygathassák, hogy tényleg jártak ott. Nekem elég az, ha magamnak fotózok, nem kell bizonyítanom senkinek semmit, de ha másnak így jó, hát csinálja, nem zavar.
2014. aug. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem , nem fotózkodom, templomok, stb , előtt, más ha spontán lekapnak, de beállni valami elé h ott voltam , hát elég gáz,... tudom a kérdés kicsit provokatívnak tűnhet, de nem értem miért jó ez , és elég sokat látni . A másik h még bele is néznek a kamerába , talán azt üzenve ; h "nézd itt vagyok de klassz" ! Na mindegy jókat nevetek ezen .

Fotózzatok sokat ! :D

2014. aug. 11. 11:36
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
még a megszállott hobbi fotósok között is vannak, akik pont úgy gondolják, hogy turistaként magadat/egymást van értelme lefényképezni a látványosságok előtt, hogy legyen emlék róla, hogy ott jártál. magát a látványosságot felesleges, mert előtted már egymillió művész lefotózta, akiknek sokkal több idejük, lehetőségük és tehetségük volt hozzá, ki tudták várni a legmegfelelőbb pillanatot fényeket, stb, ezért inkább megveszik inkább képeslapon, olyat ők úgyse tudnak a nyaralás alatt csinálni
2014. aug. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Sok-sok éven át én is úgy gondoltam, hogy hülyeség szerepelni a fotón, de aztán rájöttem, hogy ez így elég személytelen. Sokkal jobb visszanézni egy emléket, ha mi magunk is szerepelünk rajta. És a barátok is szívesebben nézik meg a fotókat, ha szerepelünk rajta, ez tapasztalat.

Vannak persze olyan fotótémák, amik jobban mutatnak, ha nincs rajta senki, de vannak olyanok is, amelyeken érdemes rajta lenni.

A legtöbb ember szeret szerepelni, és évek múltán nosztalgiával lehet visszanézni, hogy milyen fiatal/csinos/karcsú stb. volt valaki régen. Ilyen az emberi természet.


Amúgy tényleg az a legjobb, amikor a fotón egy spontán reakció látható, de ilyet elég nehéz elcsípni.

2014. szept. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!