Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ezek a jellemzők...

Szerintetek ezek a jellemzők milyen cigányokra érvényessek? pl oláhkok. Stb

Figyelt kérdés
14éves vagyok 152cm, hosszu gesztenye barna hajam és sötét barna szemem van, hófehér börrel születtem és egyáltalán nem beszél a családunk cigányul, hárman vagyunk testvérek és szakközepet fogok kezdeni, anyu pedig rendmániás ezért tiszták vagyunk. apu komádiban anyu pedig gannán született.

2014. aug. 20. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Rumungró?
2014. aug. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm. ez vagyok én azt hiszem. régóta keresem milyen csoportba tartozom de mindig fajgyülölő oldalak jöttek ki. még egyszer köszönöm
2014. aug. 20. 22:05
 3/12 anonim ***** válasza:
A családoddal nem tudsz beszélni a származásodról? Ez valami tabu téma? Igazán nincs mit szégyellni rajta, úgyhogy remélem, hogy más oka van annak, hogy itt kérdezted meg.
2014. aug. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Biztos cigányok vagytok? Mert a leírásból ítélve nem mondanám meg h az vagy. Amúgy ha nem tudtok cigányul akkor feltehetőleg romungrók(magyarcigány)vagytok. Mindegyik csoport elég vegyes túlnyomórészt azonban mind barna bőrűek,hajúak,szeműek de akár még vörösekre is ráakadhatsz. Am a nagypapám is félig-meddig cigány de fehér bőrű, viszont a haja és a szeme sötét. Én pedig töredék cigány vagyok sötét színkomplexióval.
2014. aug. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
a szüleim nem tudják meg mondani hogy a cigányok melyik részéhez tartozunk. a szüleim világos bőrükén születtek de az egyik hugomnak sötétebb bőre van mint a másiknak vagy nekem pedig 13honapos. 100%hogy cigány vagyok mert az egyik dédim ismerte a nyelvet és a rokonaim nagy része igazi cigány.
2014. aug. 21. 20:44
 6/12 anonim ***** válasza:

Na megjöttek a rasszisták is látom. :). Ezzel csak magadat égeted. Igen magyar cigánynak mondják őket(romungró=roma+magyar(Hungár)). De az oláh cigányoknak sincs semmi köze az oláhokhoz. Ezek az elnevezések azt jelzik melyik országban telepedtek le az őseik. A romungrók azér magyar cigányok mert ők vannak itt a legrégebb óta a cigányok közül kb a középkor óta és a hazai cigányság zömét adják nyelvüket a többségük elfelejtette. Az más téma,hogy bizony a nagy részük úgy viselkedik ahogy, ezt ne keverjük ide szerintem.

Kérdező: Az őseid között akkor valószinűleg oláh cigány is volt.

2014. aug. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hogy élhet olyan nép,amely elfelejti a saját nyelvét?
2014. aug. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Asszimiláció.Lehet rosszul fogalmaztam. Nem elfelejtették hanem magyarra lecserélték a nyelvüket,ha így jobban tetszik.

Az írek,skótok,walesiek is túlnyomórészt az angol nyelvet használják,de a kelta nyelveik helyett csak a fura angol akcentusukkal határozzák meg magukat. A te logikád szerint akkor nem léteznek ? Próbálják feléleszteni az ősi nyelveiket, de mindig az angol fog használatban maradni elvégre az a világnyelv pedig nem bírják az angolokat.

Vagy a fehér amerikaiak is német,ír,skót,holland stb. eredetűek mégis angolul beszélnek. Büszkék amerikai mivoltukra egytől egyig.

De nem a cigányokat akarom védeni. Megértem ha rossz tapasztalataid vannak velük de ezért nem kell az egész népet kollektíven utálni. Nem minden cigány bűnöző élősködő. Az indiaiakat pláne nem kell idekeverni.

2014. aug. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem fogok vitatkozni egy cigánnyal.
2014. aug. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
sosem éltem putriban sosem loptam éscnem hasonlitok a távoli rokonaimra. ettől én még így is szemétnek számitok a magyarok mellett?
2014. aug. 30. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!