Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sértő, lehet olyanokat használ...

Sértő, lehet olyanokat használni hogy "nagy cigányság", amikor valami rosszról beszélünk? De nem a cigányokra utalva, hanem kb. a szemétség szó szinonimájaként.

Figyelt kérdés

Az egyik barátom sokszor használja azt a szófordulatot, ha valami kellemetlen történik, hogy

"Nagy cigányság." "Hát ez nagy cigányság volt."


Például 9-től engednek be a bérletünkkel az uszodába és amikor még 8:58-kor kint váratnak a hidegben, mondván hogy még nincs 9, akkor erre a helyzetre lehet azt mondani, hogy nagy cigányság.


Vagy régen a tanár sok házit adott fel = Nagy cigányság. És hasonlók.


2014. márc. 5. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez kb. olyan, mint a "nem fehér embernek való munka" vagy az "ősi román szokás", nem nevezném rasszistának, hiszen aki mondja, nem gondol konkrétan négerekre, románokra vagy cigányokra, csak így szokta meg, viszont ettől még sértőnek érezhetik.
2014. márc. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Aztán kit érdekelnek a cigányok érzései?

Nagy többségük még az állatok szintjét sem éri el.

2014. márc. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon cigányláda hozzáállás a cigányokkal szemben.
2014. márc. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3:


De a cigányságot csak egy negatív jelzőként használja. A rossz, a szemét szinonimájaként.


Ez olyan, mint amikor a jogosítvány vizsgán kellett valamilyen illetéket fizetni ott helyben és 50 forinttal kevesebb volt a haveromnál, mint amennyi pénz kellett volna, ezért nem engedték vizsgázni. És akkor meg azt mesélte a haverom az ügyintézőről, aki nem fogadta el, hogy mekkora zsidó volt. Itt sem a zsidókra gondolt magára, hanem a zsidót negatív jelzőként használta, a pénzzel való összefüggés miatt.

2014. márc. 6. 19:13
 5/5 anonim ***** válasza:
én egy fehérbőrü,tiszta cigány vagyok magyar szokásokkal. engem bántanak az ilyen kifejezések. szerintetek szemét vagyok a magyarokhoz képest? levélben kérek választ.
2014. aug. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!