Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem vagyok képes haragudni?

Miért nem vagyok képes haragudni?

Figyelt kérdés
Sosem ment az, hogy haragudjak másokra hosszabb távon, érzem, mikor lehetne, van bennem szálka, de egyszerűen nem megy az, hogy ne bocsássak meg embereknek már akár órákkal azután, hogy keresztbe tettek nekem, és mivel ezt "nem élem ki", ha valaki megbánt utána egy kicsit is, eszembe jut, amiért haragudnom kéne, és nagyon kevés kell ahhoz, hogy ne szarjam le magasról, ha közben épp gondja van, esetenként durvábban visszaszólok a kelleténél. Szeretnék megtanulni haragudni, mert folyamatos megbocsátásokkal csak nekem rossz. Érzett/érez valaki így?
2014. aug. 24. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Szintén nem tudok haragudni emberekre, max fél óráig, utána ez elszáll. :) Nagyon nagyon durva dolgot kellene művelnie valakinek ahhoz, hogy tartósan haragudjak, szerencsére ilyen még nem volt...

Egyébként meg örülj neki. A te haragod téged mérgez, semmi hatással sincs arra, akire irányul, úgyhogy szerintem szerencsések vagyunk, hogy nekünk ez nem megy.

Persze, értem mi is a problémád. Tegyük fel, valaki csúnyán viselkedik veled, te gyorsan megbocsájtasz, majd újra szembesülsz az esettel, és így folyton fájdalmat okoznak. Nem a haragnak kell megfékeznie abban, hogy megálljt parancsolj, hanem a racionális gondolkodásnak. Harag nélkül is mérlegre teheted a dolgokat, és azt mondod, hogy köszönöm szépen, ebből nem kérek már, majd mégy tovább. :)

2014. aug. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne akarj megváltozni, ez nagyon különleges dolog. Sok szeretet lakozik benned, igazán jószívű ember vagy. Sokan tanulják, hogyan bocsássanak meg, te viszont meglátod az emberekben a jót és nem a rosszra összpontosítasz. :) Tudom, néha keményen kéne bánni az emberekkel, legalábbis így gondolhatod, de szerintem ez nem rossz dolog addig, míg nagy bajod nem származik belőle. Gondolom, azért mégis csak következetes vagy valamilyen szinten és ha te így jól érzed magad, ha megválogatod a baráti körödet, minden rendben van. :) Legalábbis személy szerint ez az én véleményem.
2014. aug. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem ha valaki megbánt, akkor mindjárt mond meg neki a véleményed és add ki magadból a mérged , így nem kell haragudnod, mert mindjárt lerendezed a dolgot és nem marad szálka benned.
2014. aug. 27. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!