Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha mindent megpróbálok beleadn...

Ha mindent megpróbálok beleadni 120%-ig, akkor is megakadályozhat valami, hogy elérjem a célom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!^^


Leírom a kerettörténetet, hogy minden tiszta legyen.


Régóta foglalkoztat a gondolat, hogy állatorvos legyek. Rengeteg más lehetőségen is gondolkodtam, teszteket töltöttem ki (mellékesen - az állatorvosi egyszer sem jött ki xD), de valahogy mindig úgy éreztem, hogy nekem ez a "sorsom", jó érzéssel tölt el, ha rágondolok, hogy ezt csinálnám a jövőben stb.

No. Utána is néztem, hogy mennyit kéne tanulnom, hogy felvegyenek, hát koppantam egyet szépen.:D Ponthatárt néztem, pontokat számoltam, és az lepett meg, hogy egyáltalán hogy LÉTEZHET olyan ember, aki ezeket a követelményeket képes teljesíteni.


Most másodéves gimis leszek (ötévesben vagyok) és igyekszem belehúzni, nem is vagyok hülye (szerintem:"D), maximum csak lusta, de azt meg képes vagyok legyőzni, ha akarom. Azonban olyan született lángelme sohasem voltam, mint amilyeneket gondolom az állatorvosi karon találni lehet.


Megakadályozhatnak a saját, velem született korlátaim, akkor is, ha mindent megpróbálok beleadni? Ezen gondolkodom egész este, mert ha már belevágok ebbe az egészbe, akkor ilyen irányban csakis ezzel a pályával szeretnék foglalkozni, szóval nem táncolhatok vissza.:)


Humán gimibe járok (olyan vagyok, aki mindenbe bele akar kóstolni), de majd felveszem faktnak a biosz-kémiát, vagy felkészítő tanárhoz járok, ha tudom fogom, mit is akarok...


Szóval, annak akinek nem volt kedve mesét olvasni - megértem így hajnali fél egykor :D -, az lenne a kérdésem, hogy:


Határt tudnak szabni a velem született képességeim/korlátaim a céljaim elérésében akkor is, ha a tőlem telhető 100%-ot nyújtom? Lehetséges, hogy az én 100%-om nem lesz elegendő?


Köszi szépen előre is mindenkinek.:)



#határ #cél #emberi korlátok
2014. aug. 26. 00:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze, azt is mondhatják, hogy nem hirdetnek meg államilag finanszírozott helyeket.
2014. aug. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
azért magas a ponthatár, mert sokan jelentkeznek, és csak kevés embert vesznek fel. le kell nyomnod azokat, akik szintén oda mennek. még pont időben vagy. Törekedj arra, hogy a vitt pontod maximális legyen, gyúrjál rá nyelvvizsgára, tanulmányi versenyre plussz pontokért. (felkészülésnek sem rossz) humán gimiból már alapból jó nehéz dolgod lesz. a helyedben váltanék valami reál gimibe.
2014. aug. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!