Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megőrülök attól, hogy a...

Megőrülök attól, hogy a legtöbb ember örökké a kifogásokat keresi. Hogyan mutassak rá erre a hibára?

Figyelt kérdés

Amúgy nem érdekelne, de ilyen emberekkel vagyok állandóan körülvéve, a családomra is ez jellemző.

Mindig mindenre van kifogás, aztán meg istent meg a körülményeket szidják örökké a saját teszetoszaságuk helyett.

Próbálom néha ezzel szembesíteni őket, de csak olaj a tűzre: én vagyok a szemét, nem értem meg őket.

Hogyan lehet ilyen helyzetben előresegíteni a másikat?

Ha valaki 40-50 évig így élte az életét, van rá sansz, hogy még változhat?


2014. aug. 27. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
2014. aug. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megvan rá az okuk...
2014. aug. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ebben a cipőben járok, én sem tudom. Egy picit mintha sikerült volna velük valamit kezdeni, miután beszéltem velük, de ha nem tartom magam vissza esnek.
2014. aug. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez a munkahelyeken is így van sajnos. Be kell csukni ilyenkor füleket és csak előre hajtani, nincs más lehetőség.
2014. aug. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem akik sokat csalódtak már azok félnek belevágni ,vagy küzdeni valamiért.
2014. aug. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

majd idővel rájössz, hogy sehogy.

aki 1 jelzés után nem gondolkodik, az sosem fog.

2014. aug. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De ez annyira szomorú, mert te kívülállóként látod, hogy hol rontja el, és ehelyett mit kellene csinálnia. De hiába próbálom - empatikusan, vagy olykor kevésbé empatikusan - felhívni erre a figyelmét, nem jut el, vagy nem akarja, hogy eljusson a tudatáig.

Néha sikerül egy-két dolgot megértetni, de aztán mindig visszabújnak fedezékbe, vagyis hárításba.

Egyrészt rossz ezt nézni, másrészt, ha ilyen emberekkel élsz, hatással vannak rád is. Pedig nem kéne :(

2014. aug. 28. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!