Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket zavar a "csss", a...

Titeket zavar a "csss", a "sss" és a "szszsz" hang?

Figyelt kérdés

Engem borzasztóan zavar. Általánosban a tanárok folyton ezzel próbálták elhalkítatni a gyerekeket, de ők csak tovább dumáltak, mire a tanárok csak tovább sisteregtek meg sziszegtek és már a végén majdnem hangosan orsítottam, hogy "Csönd legyen!". És az ismerőseimet nem zavarja, van hogy valaki ad ki ilyen hangot, de a többieket nem zavarja.

Titeket zavar?



2014. aug. 29. 23:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem, de ismerek olyat aki a hajat tepi attol a hangtol amikor valaki filctollal ir papirra? Gondolom ez is ilyesmi.
2014. aug. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar, de ez a körülményektől is függ. Viszont a legtöbb esetben nem.
2014. aug. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Ágyúval nem támadunk verébre. - Nem mindig a "végső megoldás" a helyén való. Ezért először finoman próbálja a tanár ezt elintézni.

Nálunk amíg nem voltak ennyire liberálisok a törvények a tanár csak annyit mondott, hogy papírt elő, és már mondta is a 10 kérdést.... Nem volt visszadumálás.


Vajon téged a helyzet kezelés jobban zavar, mint maga az említett hangok?

Azt elmondtad, hogy te mit tennél a tanár helyében. De vajon tudod, hogy milyen eszközei vannak a tanárnak a csend tartására jogi szempontból is végig gondolva? Ha te állnál fel és intenéd csendre a társaidat, mi történne, miért nem teszed ezt meg, ha ennyire zavar? Tartasz a társadalmi elvárásoknak való megfelelésektől? Bizony ez nem könnyű. Meg nem a te feladatod. Ám ha csak bosszankodsz rajta, azzal magadat bünteted más hülyesége miatt. Attól nem lesz jobb.

Vajon, ha a tanár pártját fogod és megkéred a többieket, hogy maradjanak csöndben, -vagy ahogy írtad, ráordítanál a társaságra- miként fognak téged ez után kezelni? Ugyan akkor szeretnéd, hogy a tanár így viselkedjen. Próbáltad már megbeszélni a tanárral? Tudod, hogy szerinted milyen eszközöket vethet be és azokat miért használja úgy, ahogy használja, és vajon miért véli hatékonynak, ha láthatóan nem az? Ezeket már megkérdezted tőle?

2014. aug. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jesszusom, utolsó, nem azt írtam, hogy a tanár helyett ezt tettem volna, hanem majdnem ordítottam dühömbe ettől a hangtól, mert nem fogták be, a tanár meg tovább sistergett és sziszegett, ami idegesített
2014. aug. 30. 09:45
 5/12 anonim ***** válasza:

"majdnem ordítottam dühömbe ettől a hangtól, mert nem fogták be"

Tehát azért ordítottál majdnem, mert nem fogták be, vagy azért, mert a be-nem fogás eredményeként csitteget a tanár? Miért nem a tanárra ordítottál akkor majdnem, ha az ő viselkedése zavart? Miért a csönd meglétét kérted a többiektől képzeletben?

2014. aug. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

:D

Azért mert zavart a sistergő hang és azért volt sistergő hang, mert a többiek dumáltak és, ha nem dumáltak volna, a tanárnak nem kellett volna sisteregnie.

2014. aug. 30. 18:28
 7/12 anonim ***** válasza:

Mit szólna a tanár, ha megkérnéd, hogy használjon más módszereket legközelebb? Biztos ismer mást is! :)


Amúgy nagyon first word problem kategória.

2014. aug. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Itt nem az a lényeg, hogy mitt tett atanár, ez csak egy példa, a lènyeg, hogy zavar a sziszegès.

Holnap várlak egy kávéta beülnèk Veled, szívesen megismernélek, lehet több is lesz a dologból, mint szimpla barátság.

2014. aug. 30. 18:54
 9/12 A kérdező kommentje:

Amúgy már 9 éve, hogy nem vagyok általános iskolás, gondolom azóta már nem sisteregnek, sziszegnek a tanárok a diákoknak, hanem megsimogatják a buksijukat a nebulóknak vagy egyenesen szájon csókolják a rakoncátlan diákokat :)

Igazad van ebben, hogy régen keményebbek voltak a dolgok és itt csak egy példát mondtam, hogy miben nyilvánult meg a sistergés, sziszegés iránti gyűlöletem, ami erős dühöt váltott ki bennem. Nem a tanár ellen szól ez, ő csak próbálta elhallgattatni a gyerekeket; általánosságban, akárki adta ki azt a hangot, ideges lettem.

2014. aug. 30. 21:52
 10/12 anonim ***** válasza:
Vajon az is zavarna, ha egy anyuka "cssss", "sssss" hangokkal altatná / nyugtatná a gyerekét? Sokan így csitítják a kölyküket.
2014. aug. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!