Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi tesz valakit felnőtté?...

Mi tesz valakit felnőtté? Gondolkodtatok már ezen? Ha igen mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Én úgy veszem észre, hogy a köztudatban az a felnőtt, aki mindig kimért, komoly, nincsenek játékai, nem játszik, nincs különösebb fantáziája, mindent elfogad ami a könyvekben le van írva, sőt, szócsöve annak, egyszóval jólnevelét birka.


Én szerény véleményem szerint az a felnőtt, aki képes önmagát ellátni, felelősséget tud vállalni saját tetteiért. és kb ennyi. Az állatvilágot megfigyelve, felnőtt akkor lesz mondjuk egy kiscica, ha az már magát el tudja látni, és nem szorúl rá az anyjára. azonban, mind a 2 felnőtt cicám örömmel tud még mindig játtszani. a kérdésem. miért van az a köztudatban, hogy a felnőttnek, valami arcvonása se rezzenő, játszani nemtudó, fantáziátlan izének kell lennie?


én 25 vagyok, a mai napig vannak játékaim, amikkel játtszom is, és mégis értelmes felnőtt ember vagyok, nem is alacsony iq-val.


nektek erről mi a véleményetek?


25f



2014. aug. 31. 00:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem az a felnőtt aki ellátja önmagát. Felelősségteljes

döntéseket hoz. Ha kell komoly de tud játszani is


A barátom 30 éves és a mai napig tud játszani. :)

A lakásán a hálószobában van egy polc amin a kedvenc plüss állatai és autói vannak. De szokott távirányítós autóval,repülővel játszani

2014. aug. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a benned élő kép arról, hogy a társadalom mit tekint felnőttnek, az téves. Szerintem a legtöbben azt tekintik felnőttnek, amit te, én még hozzátenném azt, hogy érzelmileg érett és felnőtt legyen valaki, elsősorban párkapcsolatok terén. Egész megdöbbentő, amikor valaki még huszonévesen vagy harmincon túl úgy viselkedik, mint egy éretlen kamasz. Ezt most nem fejtem ki jobban, de ha valaki nem érti, mire gondolok, megtehetem. :)
2014. aug. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!