Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy barátom bulifüggő, játékfü...

Egy barátom bulifüggő, játékfüggő, még tanulni nem láttam mégis évfolyamelső a BME-n. Hogy csinálja?

Figyelt kérdés

Heti 2-3 buli nála az alap, ahol rottyra issza magát, órákra alig jár be, rengeteget játszik, tanulni még sose láttam, meg sportol is (fociedzése van heti 3-szor).

Végzős, most télen lesz meg a diplomája, láttam is a neptunját, lehetetlen.


2014. aug. 31. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Vagy jól puskázik, vagy pedig olyan memóriája van, hogy elég 1x elolvasnia valamit, és úgy megragad neki, mintha napokig tanulta volna. Vagy pedig tanul ő, éjszakábanyúlóan, csak letagadja, hogy "menő" legyen vagy nemtudom.
2014. aug. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
biztos profi a mnemotechnikában
2014. aug. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is ismerek ilyen embert. Ő lett az egyetlen aki nálunk a képzési időn belül végzett és voltak gyanús dolgok. Szerintem nála is a beadandókat más csinálta, vizsgákra pedig mást küldött be, ahova lehetett. Lehet, hogy itt is ez a helyzet.


Nincs olyan egyetemista, aki ne csalna a tanulmányai során... Csak vannak, akik borzasztóan pofátlanok.

2014. aug. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet úgy csinálta a féléveit, csúszott párat, hogy arra a félévre amikor ismerted, láttad tevékenységét épp nagyon kevés tárgyat vett fel, amire nem kell nagy időráfordítás. Mivel már mindjárt diplomája van, gondolom van valami ilyesmi.


De az első években nem létezik ember aki egy olyan szakon mint pl bme gépész a fent leírt életmódot folytassa, 100% a barátod is szétszenvedte magát mint mások. Legyen géniusz, 200as IQ-val, felejteni képtelen az illető, lényegtelen. Első években a beadandókat valakinek meg kell csinálni, (ami tapasztalatot ad, ezért ha nem csinálod meg, később a te bajod lesz), a megtanulandó anyagot pedig nem lehet megálmodni a semmiből / kútfőből kikövetkeztetni, az anyag ismerétének és megértésének módja egyedül a sok időt igénylő tanulás .


Egyébként ha a barátod, kérdezd meg őt, és írd le ide a tapasztalatait, 10000 BME hallgató áhítozik a tudására.

2014. aug. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!