Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tisztaságmániás/rendmániás...

Tisztaságmániás/rendmániás ember, vagy akinél rendetlenség van de mégis tudja mi hol van, szerintetek melyik a jobb?

Figyelt kérdés
2014. aug. 5. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy egyik véglet sem jó. A tisztaságmániás mellett nem érzi jól magát az ember, mert a levegővételen kívül semmit nem mer az ember csinálni, nehogy valamit összekoszoljon. Én úgy vagyok vele, hogy nem én vagyok a házért, hanem a ház énértem. A rendetlenségben szintén csak az érzi jól magát, aki a rendetlen. Az is zavaró, amikor a kabátomat nem tudom hova felakasztani, vagy egy pohár nem fér el az asztalon. Én a kettő között vagyok, maradnak elő néha dolgok, a mosott ruhákat nem pakolom el azonnal a szekrénybe, a konyhában is maradnak elő edények, nem suvickolok minden áldott nap, de összességében rendezett a lakás, bárki bármit megtalál.
2014. aug. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez habitus kérdése. A nevelőapám rendmániás,naponta porszívóz, naponta mos fel(és mivel nagy házban élünk, ez egy többórás procedúra) engem megőrjít, apám meg a káosz rabja, félévente egyszer takarít.A normalitás nyilván valahol a kettő között lenne.
2014. aug. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

és személyiségben van valami különbség köztük?:)

2014. aug. 5. 09:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A ...mániások mindig kicsit idegesebb, morcosabb, mérgesebb és komolyabb típusok, a rendetlenebbek meg lazábbak, nyugodtabbak, vidámabbak. De azért ez sem általános.


Szerintem amúgy a valahol a kettő között van a normális.

Én magam szeretem a rendet és törekszem rá, de valahogy mindig rendetlenség van köröttem, még ha nem is nagy. Ha már kezd naggyá válni, akkor véget vetek neki. :) A tisztaság viszont fontos! Nem zavar a rendetlenség, amíg mindent megtalálok könnyedén. De ha emellett kosz és ragacs van, akkor attól ideges leszek én is! :)

2014. aug. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van egy tisztaságmániás ismerősöm, de ő rendes flepnis cicás. Félelmetes dolgokra képes, ha egy háztartásban kéne vele élnem, pár napon belül elvágnám a torkát :)
2014. aug. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
kosz nincs mert minden nap takaritok, de van pl az iroasztal amiben kàosz van. de én àtlàtok a kàoszon is, simán megtalálom amit keresek. szétszort vagyok, de a tisztaság az megvan. milyen karakter vagyok? nagy vonalakban a "szarok bele" illik legjobba rám. nem görcsölök rá a dolgokra, elég lazán veszem az élet dolgait, ami viszont fontos nekem az halálossan komolyan veszem.kicsit káosz van mindenben :D
2014. aug. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Önmagának mindkettő megfelel, és mindkettő tud mások számára idegesítő is lenni.


Tisztaságmániás annyiban lehet jobb, hogy helyetted is takarít esetenként, és ha vendéget fogad, akkor legalább igényesen néz ki a lakás.


De persze lehet olyan is, aki ordít és megőrül ha egy zsepit is otthagysz 2 percre az asztalon.


Rendetlen emberből is van többféle, lehet csak széthagyja a dolgokat, és tudja mi hol van, meg van az aki a szemetet is felhalmozza maga körül.

2014. aug. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindkettő rossz. Nálunk rendetlenség és rend váltja egymást, egyik nap szétpakolunk, mosatlant csinálunk, összekoszoljuk a lakást, mosnivaló van, utána meg minden egy nap alatt helyrejön:D
2014. aug. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!