Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy manapság nem segítőkészek az emberek?

Figyelt kérdés

most 23 vagyok, igen fiatal, nem biztos, hogy nagyon tapasztalt, de most nem is ez a lényeg.

18 éves koromig vidéken éltem. Nekünk, nekem, a családomnak, tehát a közösségnek ahol éltem teljesen normális volt, hogy segítünk egymásnak. Ha segítséget kér fizikailag, anyagilag, vagy lelkileg, mi szívesen segítettünk, és nem azt néztük, mit kapunk majd cserébe...

itt élek már Budapesten egy ideje, és 2 dolgot tapasztaltam: én segítek embereknek, és meglepődnek, hogy segítőkész vagyok, és azt mondják, hogy baromi ritka az ilyen.. a másik véglet, hogy nekem senki se segít, csak akkor, ha cserébe nyújtok neki valamit... tehát, valami haszna neki is legyen már... én ezt nem értem.

Nyilván ha én segítek valakinek, az nem azt jelenti, hogy hülye vagyok, és kihasználásig tud segítséget kérni, de azért nem azt nézem elsőként, hogy na a másik meg mit ad majd cserébe?!


Miért ilyenek az emberek? ti is ezt tapasztaltátok?


és nem vagyok megtestesült jó tündér, egyszerűen én így nőttem fel, és vidéken nem ennyire haszonlesőek (szerintem).


2014. szept. 4. 14:23
 1/9 A kérdező kommentje:

ja meg a másik amiért nem segítenek: nem vagy a barátom.

ezek a gondolatok miért mondatják azt az emberrel, hogy akkor ne segítsünk?

idegeneknek segítek, azt se tudom mi a nevük...(utcán, boltban, stb) de egy csomó ember önzően azt mondja magában: nem vagy a barátom, ezért nem segítek. (nyilván idegennek nem adok pénzt)

2014. szept. 4. 14:28
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is vidéken élek, mondjuk városban itt se segít senki nekünk például, de mi segítsünk mindenkinek.Ha én kérek valamit azonnal szívességet kérnek, miközben én már segítettem annak a személynek már vagy 10x, de ő 1x.Nagyon pofátlanok ám az emberek.
2014. szept. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem bíznak egymásban az emberek. Még az ismerősökben sem feltétlenül, max csak a barátokban.


Igazából nagyon sokan nagyon sokféleképpen kihasználják az embert.

Nem hiszik el hogy önzetlen vagy. (hiszen ők sem azok) Nem hiszik el, hogy neked öröm ha segíthetsz.( hiszen az plusz energia, idő, pénz)

Nagyon kifacsarodott értékrend uralkodik manapság.

És sajnos mér a gyerekek is ebbe a bizalmatlanságba nőnek bele, így esélyük sincs másmilyennek lenni.

2014. szept. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Itt Sopron környékén is telibeszarják egymást az emberek nagyjából.
2014. szept. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

sajnálom, hogy itt tartunk értékrendek terén.

Nekem fájdalmas ez az egész. Tudom, aki nem szívesen segít önzetlenül, az le se szarja, vagy simán tovább lép ezen. Nekem ez nehéz, mert nem így éltem, és megdöbbenve tapasztalom ezeket a negatív dolgokat.


Remélem, hogy jobbára fordul a dolog, és talán a felszínesség mögé is tudnak tekinteni az emberek. Hogy a ruha, pénz, sikeresség mögött, mindenkinek szüksége van segítségre.

2014. szept. 4. 15:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Liberalista értékrend és világrend van kedves kérdező, mit vártál?
2014. szept. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nincsenek elvárásaim. nem erről van szó
2014. szept. 4. 16:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Én cukorbeteg vagyok és mikor nagyon leesik a vércukrom, úgy nézek ki, mint egy részeg. Az emberek kb. belémrúgtak, kiröhögtek, ahelyett, hogy segítettek volna. De ez vidéken és a fővárosban is így van!
2014. szept. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nálunk is sok a cukorbeteg, és ilyen rossz élményük még nem volt. sajnállak, de komolyan.
2014. szept. 4. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!