Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki sikeresen megtudta változtatni az életét pozítiv irányba? Aki régen szorongott de nyugtatók nélkül le tudta küzdeni?

Figyelt kérdés
Van olyan itt ,aki nagyon ideges ,szorongó , önmarcangoló ember ,aki küzd önbizalomhiánnyal , lelki traumákkal , fóbiával, pszichoszomatikus betegséggel és le tudta küzdeni pszichológus segitségével? Mit tudnátok tanácsolni? Sikeres és boldog lett az életetek?
2014. szept. 4. 18:39
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Van!

A pszichiáter felakart írni nyugtatót, antidepresszánst. Erre megijedtem, és egy alternatív véleményt kértem egy magánpszichológustól.

Egy jó ideig jártam hozzá, mostanában sokkal ritkábban vagyok szomorú, nem rágódok annyit, nem ébredek üvöltve 12-szer egy éjszaka, sokkal jobban érzem magam a bőrömben :)

És utólag még büszke is vagyok rá, hogy mindez gyógyszerek nélkül sikerült nekem. Lassan már 9 hónapja újra normálisnak érzem magam, és elfogadom, hogy ha néha szomorú vagyok, az nem a világvége, tudok boldog is lenni :)

2014. szept. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt évekig komolyodó alvásszavar, nem tudtam már, hogy ki vagyok és mit akarok, sokszor már az is fájt, ahogy mások egymással élcelődtek, aztán végső elkeseredésemben Istenhez fordultam, annyit kértem, hogy használjon jóra, tegyen olyan útra, aminek ő a legjobb célját látja, és adjon kraftot végigjárni, meg némi eszet, hogy ne felejtsek el rajta maradni. Aztán nem lettem vallásos, de a rejtélyes módon olyan könyvek kerültek a kezembe, amik tényleg elhelyeztek egy jónak tűnő úton, amin csak hab a tortán, hogy egyre kevésbé kell tartanom az anyagi ellehetetlenüléstől, és úgy tűnik, hogy legfőbb dolgom embereket magukra ébreszteni... Általában csak az első dominót kell ellöknöm, és ha az elején elakad a bonyodalmaiból kilábalni vágyó, kereső ember valahol, és épp hozzám fordul, akkor is csak egy újabb kis lökés a dolgom, ügyelve arra, hogy ne tűnjek bölcsnek közben, és más módon se keltsek vágyat a segítségre szorulóban arra, hogy ragaszkodjon hozzám. Ha kellek, akkor vagyok, hétköznapi valaki, aki épp valami elgondolkodtatót mondott, semmi különös amúgy. Nagyon szépen működik és nagyon otthonos ez a kis "magáncsíny" az életemben.


Az olvasmányaim közül Eckhart Tolle lejegyzett szavait emelném ki, akármelyik könyv tökéletes néhány homlokracsapással beljebb kerülni az ébredős buliba.

2014. szept. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!