Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túl sok az értetlen ember?

Túl sok az értetlen ember?

Figyelt kérdés

Egyre gyakrabban futok össze a világhálón (tudom, tuuuudom, való életben kéne, fogdbe) olyan emberekkel, akik képtelenek felfogni egy alapvető kis humorizálást, és a legkisebb, viccnek szánt "beszóláson" is megsértődnek, holott mindig éreztetem, hogy nem gondolom komolyan, nem írom, hogy "kövér vagy." aztán csodálkozom, hogy megsértődik, magukat persze a legtöbben okosnak, műveltnek vélik, azonban mindig úgy gondoltam, és még nyilván sokan, hogy az okos ember nem biztos, hogy értelmes is, engem pedig nem tud semmi olyan könnyen felbosszantani, mint az ostobaság. Nem vagyok egy okos ember, ezt tudom, az iskolában sem voltam soha ötös tanuló, mert borzasztóan nem érdekelt, mégis lehet velem beszélgetni, és legalább tudom értékelni, ha valakinek van humora, ha valaki könnyen veszi azt, ha viccből (de akár még ha komolyan gondolva is valami könnyedet) beszólnak neki, és a fél karom odaadnám egy olyan lányért, aki vevő erre, és nem kezd el játszani drámakirálynőt, amikor képzeletben kap egy taslit.

Nem foglalkozom én utána az olyan emberekkel, akiken látom, hogy alapvető dolgokat nem fognak fel, és apróságokon sértődnek halálra, de ha beleszaladok egy ilyenbe, csak-csak sóhajtok egy hatalmasat.

Más hogy látja ezt, valóban kicsit elbillent a mérleg az ostobák felé, vagy én vagyok ennyire szerencsétlen?

20/f


2014. szept. 7. 22:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mégis mit vártál az internettől kommunikáció terén...


Ha szarkazmust vagy iróniát szeretnél használni, ne tedd. A "való életben" sem egyértelmű a szarkazmus és az irónia, ha nem társul mellé a szokásos hangsúly, gesztikuláció, mimika.

Az interneten rosszabb a helyzet, mert értelmes ember egy pár smiley-val dolgozik, ha érzelmet szeretne nem írásban kifejezni, ezek a smiley-k pedig félreérthetőek lehetnek.

Ha mindenképpen erőltetni ezeket, várj velük, amíg nem ismeritek meg egymást jobban, amíg hozzá nem szoktok egymás stílusához.



A csipkelődésről, a finom oltogatásról ugyanezt tudom mondani. Élőben jó dolog, vicces, és nem kelt rossz benyomást ha jól csinálod, viszont írásban nem jön át.



Ha írnál konkrét példát, tudnék "segíteni", így viszont tulajdonképpen értelmetlen a kérdésed. Szokásos monológ az emberek "értetlenségéről".

2014. szept. 8. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk szerintem az már elég éretlen dolog ha csípkelődsz, gúnyolodsz. Ha meg poénkodni szeretnél akkor ne várd, hogy neten keresztül is lejön. Szóval nem tudom melyik a nagyobb éretlenség aki megsértődik azon ha azt írják, hogy kövér vagy az aki ilyenekkel poénkodik.
2014. szept. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Kövér vaaagy!
2014. szept. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
#12 könyörgök, olvasd már el ismét, és a második válaszom is, köszönöm.
2014. szept. 8. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!