Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kezel le mindenki?...

Miért kezel le mindenki? Miért érzik úgy, hogy csicskáztathatnak? Mi van a kisugárzásomban amitől úgy érzik megengedhetik maguknak velem szemben? Miért vonzom ezt?

Figyelt kérdés

Általános suli, középsuli, mindenféle közegben, szomszédnénitől folytatva az ügyintézőig, családot már megszoktam...


Szomszédnéni: "Összeszedheted a fa alól a leesett almát." Mintha nem lenne jobb dolgom és mintha nálunk nem lenne almafa. Ha azt akarja, hogy valaki összeszedje fizessen meg valakit aki összeszedi neki...


Felhívtam az ügyintézőt, hogy mikor küldik meg a papírjaim, 2 hónapja várok rá. Erre mondja, hogy megérkeztek a papírok és hívtak többször is és lett volna mára időpontom, mennem kellett volna vezetni ma.

Tudtommal az időpont egyeztetés az úgy működik, hogy 2 ember megbeszélni és azok akiknek találkozniuk kell, nem valakinek a feje felett intézkedni amikor rá sem ér akkor...


Mintha nekem nem lenne saját akaratom és ha megmondom, hogy nem vagyok a csicskásuk meg megkövetelem a normális emberhez méltó bánásmódot, hangnemet akkor elhűlnek és még engem hordanak le mindennek.


23/L


2014. szept. 8. 18:06
 1/3 A kérdező kommentje:
*megbeszéli.
2014. szept. 8. 18:16
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy Adminisztrációs Antónia csicskáztatási szándékból nem közölte veled az időpontot, egyszerűen csak rosszul működik a bürokrácia. A szomszéd néni pedig nekem kontextus nélkül ilyet szólna, hát kiröhögném. Feltételezem van kontextus, csak nem árultad el: pl már múltkor felszedted az almáit és ízlett, vagy ilyesmi, és ezért gondolta jófejségből megengedi, hogy szedj még ha akarsz. Szerintem eleve mindent támadásnak veszel, te magad állítod be magadat sértettnek és kisebb rendűnek.
2014. szept. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Dehogy szedtem fel, nem vagyok én hülye. Anya csinál belőle almáspitét, de azt sem szeretem, helyette inkább normális időtöltést kellene neki is csinálnia amit szeret, nem azzal a vacakkal vesződnie.

Ha megkér, hogy légyszíves segíts összeszedni az megint más, de ilyen stílusban elmehet a fenébe.


Ez alapvető kommunikáció, nem bürokrácia.

2014. szept. 8. 18:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!