Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti, ha vesztek egy új fogkefét...

Ti, ha vesztek egy új fogkefét, amikor kibontjátok első használat előtt fertőtlenítitek valahogy?

Figyelt kérdés
Valami fertőtlenítő szeres vízzel és utána leöblítitek? Vagy sehogy? Ki,hogy szokta? Én csak foffó vízzel öblítem át.

2014. szept. 20. 17:24
 1/5 A kérdező kommentje:
"forró vízzel"
2014. szept. 20. 17:26
 2/5 anonim válasza:
Én csak megveszem kibontom és használom. Nem gondoltam volna hogy hogy baktériumok lehetnek rajta köszönöm szépen mostantól figyelek erre is. :)
2014. szept. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én csak sima langyos vízzel megmosom, aztán használom.
2014. szept. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Először elviszem a fogkefémet az ANTSZ-hez elgázosításra, aztán hazaviszem, és két hétig domesztoszos vízben áztatom, majd 4 órán át főzöm kénsavas fürdőben. Ha ez megvan, akkor gombaölővel (fungicid) befújom jó vastagon, majd dunsztos üvegbe teszem, amelyet légmentesen lezárok, és két hónapig benne hagyom. Ha nem jelentek meg rajta kék foltok, akkor jöhet a fagyasztás-hőlégfúvós macera, ezt 25-ször végzem el egymás után, -60 fok és +240 fok közötti hőmérsékleteket gyorsan váltogatva, közben rákötöm az ózongenerátorra is, biztos ami biztos. Ezt követően elviszem Paksra radioizotópos besugárzásra, majd elviszem UV-sugaras fertőtlenítésre Szegedre.

Ezután ismét elviszem az ANTSZ-hez, természetesen hermetikusan zárt, duplafalú, sötétített sterilzsákban ismételt bevizsgálásra. Ha ekkor sem találnak rajta semmi spórát vagy baktériumot, akkor lehet használni a fogkefét.


Hidd el bátran, a szádban még fogmosás után is nagyságrendekkel több baktérium tanyázik, mint egy frissen kibontott, új fogkefén, miért kéne bármit is csinálni vele használat előtt?

2014. szept. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha nem sérült a csomagolás akkor az steril.
2014. szept. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!