Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet okos ember az, aki...

Lehet okos ember az, aki dohányzik?

Figyelt kérdés
2014. szept. 25. 21:32
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Mármint ha agyilag nem tudja felfogni annak káros hatásait?
2014. szept. 25. 21:32
 2/18 anonim ***** válasza:
Nekem van szaktársam aki dohányzik és okos. Csak mindig büdös a cigiszagtól meg minden szünete azzal megy el hogy ki megy cigizni.
2014. szept. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
miert ne lehetne? attol h valaki cigizik meg nem biztos h sik hulye, az ilyen emberek altalaban felfogjak a dohanyzas karos hatasait csaj nem erdeklik oket, mert betudjak egy pszihes dolognak hogy oket a cigi lenyugtatja
2014. szept. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet. A dohányzás függőséget okoz, és annak legyőzéséhez sajnos nem elég racionálisan belátni a dohányzás káros hatásait.


Én szerencsére sosem szoktam rá a dohányzásra, de ezt szerencsének tartom, és nem vagyok ettől okosabb. Pontosan tudom, hogy ha rászoktam volna, én is baromi nehezen tenném le.

2014. szept. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Jó, mondjuk el tudom képzelni, hogy amikor először rágyújtott éppen nem gondolkozott, mert máshol volt az esze. Na de amikor másodszor, majd harmadszor és majd átlendült a függőségbe, addig végig nem gondolkozott? Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy lehet az, hogy értelmes ember rászokjon olyasmire, ami se nem esztétikus, se nem vonzó és még egészségtelen is, de nem is praktikus, mert időt rabol, energiát (mindig el kell menni érte a boltba, meg kell keresni az árát). Ki van zárva, hogy értelmes ember ezt végiggondolva rászokjon a cigire.
2014. szept. 25. 21:47
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenki okos lenne, aki nem dohányzik, akkor lenne értelme ezen elmélkedni.
2014. szept. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
12%
Pont tegnap gondolkodtam ezen, arra jutottam, h a dohányosok között is vannak jobb és gyengébb képességűek, ahogy a nemdohányzók között, de a legjobb képességű dohányos nem veheti fel a versenyt egy jobb képességű nemdohányzóval intelligencia téren. Legalábbis az én ismerőseim körében.
2014. szept. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
en eddig akarmelyik ismerosomet megkerdeztem aki cigizik azt valaszolta, hogy "megnyugtat" ez egy pszihes dolog, bemeseli maganak hogy megnyugszik tole es utana mar azt hiszi hogy csak az az egyetlen dolog kepes lenyugtatni ot ezert nem akarja letenni... na de vannak akik divatolnak ezzel...
2014. szept. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szenvedélybeteg nem az észbeli képességeitől függően lesz az ember. Ismerek egy csomó butácska, sőt több szellemileg visszamaradott ember is, akik nem dohányoznak.
2014. szept. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az intelligens, értelmes, okos embereknek is vannak káros szenvedélyeik, perverzióik, beteges vágyaik, ők is lehetnek gyilkosok, stb...ezek a dolgok függetlenek ilyen szempontból.
2014. szept. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!