Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az igaz, hogy az a nagyképű,...

Az igaz, hogy az a nagyképű, kérkedő ember, aki nem is okos, ügyes?

Figyelt kérdés

Van valami mondás, hogy aki bölcs, meg nagytudás, az nem hangoztatja, hogy "Hát, nekem ez semmiség, simán tudom!"


Igaz ez?



2013. aug. 6. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
szerintem igaz. Aki bölcs, az szerény is, tehát nem kérkedik.
2013. aug. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van némi alapja, de inkább fordítva, tehát a hozzánemértés gyakran jár kérkedéssel.

Olvass Dunning -Kruger hatásnak.

2013. aug. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 intrepid ***** válasza:
80%
Én kicsit nagyképű vagyok, de aki ilyen szép és okos mint én, annak nehéz szerénynek lennie.
2013. aug. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Van rengeteg nagyképű ember, aki tényleg ügyes és okos.


Viszont a bölcsek azok tényleg nincsenek elszállva maguktól, mert megértik, hogy az, aki nem ügyes valamiben vagy nem ért hozzá, az azért van, mert még nincs benne tapasztalata és még nem csinálta.

2013. aug. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 schocko ***** válasza:
Szerintem rossz a mondás, én okos is vagyok, ügyes is, sokszor bölcs is, mégsem vagyok nagyképű...
2013. aug. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem. Az a nagyképű aki büszke arra amit elért és hangoztatja is. Valamint aki mindenkit lenéz,ha nem annyira jó valamiben mint ő.
2013. aug. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A nagyképűségnek két oka szokott előfordulni:

1. Tudok mint állat. Biztos a pozícióm. Bekussolsz.

2. Kukorékolás


A másodikkal sajnos túl sokszor találkozni írástudatlan felsővezetők és egyéb fura állatfajok képében.


Azért az érem másik oldaláról se feledkezzünk meg: szerénység.

1. Hülye vagyok, tehát lapítok inkább

2. Mi volt a kérdés?

3. Hadd égesse magát a hülye, majd rájön.

4. Az "örökződ": Jóvanaz Béláim! (Tehát kb. Ki nem szja le)


Sajnos ebből is az utóbbi fordul elő tömegesen. Pedig jaj, de nem itt tartanánk, ha legalább egy kicsit túllépnénk ezen a siralmas gyökér szinten!

2013. aug. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Most nézem, a szerénység formulái közül kihagytam, amit mindenki írt: a bölcsen hallgatást. Közé fér, vegyük úgy, hogy ott van... Igaz, arányában sajnos most még igen elenyésző.
2013. aug. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem igaz, egyáltalán nem függ össze az okossággal. Vannak olyanok,akik nem okosak, nem magasan iskolázottak és mégis segítenek, ha bajba jut az ember. A másik pedig az, hogy volt egy kolis szobatársam, meglett neki a felsőfokú angolja, és akkora nagy képe van, hogy Magyarország térképét is beteríti. Nagyra tartja magát, hogy már magánórákat tart illegálisan, és tőlünk várta el, hogy kitakarítsunk, kibeszél mindenkit, lenyúlta a ruhánkat, kutat a szekrényünkbe, mások szakdolgozatát kibeszéli, kölcsön kér pénzt, mire ő az összeset ruhára és nyaralásra költi, nagyon irigy tud lenni látványosan, mindenen felcsattan, nem képes a másik érveit meghallgatni,és nagyon lenézett sokakat, például engem is,mert jóval félénkebb vagyok, mint ő, és gusztustalanul lenyúl, ha úgy látja, hogy kihasználható :)...de ez egy ember a sok közül:)...egy személyes példa
2013. aug. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!