Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem túl kedveltek a...

Miért nem túl kedveltek a fantasy történetek ilyenfajta karakterei? (lent)

Figyelt kérdés

Én is szeretnék később írni, és előre félek a most következő karakter típustól, mert sokan utálják, mégis néha a történet megkívánja, hogy létrehozzuk.


Azokra a női karakterekre gondolok, akik a kispadon ülnek és a főhősnek szurkolnak. Anime sorozatokban van igazán sok belőlük, de pl ott van Megara is a Herkulesből, az disney. Igazán rosszakat a Naruto című sorozat Sakurájáról hallottam, és komolyan nem értem mit kell ennyire szidni valakit, aki nem is létezik, de inkább azt nem értem, miért ilyen ellenszenves sokaknak? Sakura egészen középszerű, átlagos ninja harcos, aki a mellette lévő két nagyágyúhoz képest igen csak gyengének tűnik, de ettől még nem gyenge, pusztán nem különleges. Ahogy az egy ilyen történetben lenni szokott, egy idő után le is vonul a színtérről (kiejtik a chunin vizsgán), átadva a helyet a különleges harcosoknak, és természetesen nagyon drukkol annak, akibe szerelmes. Szintén sok hideget kap a Bleach Orihiméje, aki hasonló szerepet tölt be amennyire én tudom, bár azt a sorozatot nem láttam. Arra azért még kíváncsi lennék, a Harry Potter Ginny Weasley-ét hogy látja a közvélemény? Ő is egy egyszerű lány, aki sokszor kerül a történet közepébe Ron és Harry miatt. És az utolsó tapasztalatom ezzel kapcsolatban: Sword art online-ból Yuuki Asuna, akit azért utáltak meg sokan, mert jó harcosként kezdte, ám a történet felénél megmenteni való áldozattá, majd kispadon ülő drukkerré vált... ez mind nem rajta múlt, mégis sokakból un-szimpátiát váltott ki. Ellenben a helyén felbukkanó Shinon, a profi mesterlövész, jó kis testhez simuló és sokat megmutató ruhában, egyből sztár lett.


De a lényeg továbbra is: miért örvendenek ezek a karakterek közutálatnak?


2014. szept. 28. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Mert uncsi, aki állandóan picsog meg a főhősért vernyákol. Nem csinál semmi értlmeset (Orihmét csak a mellei miatt tartják amúgy), állandóan meg kell menteni, mert olyan balfék, hogy mindig őt rabolják el, az ellenfél meg akkora gyökér, hogy nem öli meg, szenvedjen csak az olvasó.

Ami viszont nagy csavar lenne, hogyha egyszer valaki kicsinálná az ilyen szurkolótábort, a főhős meg bosszút áll. Aztán minden megy tovább.

2014. szept. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert szánalmasak és idegesítőek.
2014. szept. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű; mert nőből vannak. :-) Ha fallosz lóg a karakter lábai között, nem kerítenek ekkora feneket a dolognak. Mielőtt bárki felháborodna ezen a kijelentésen, gondolkozzon el, hogyan viszonyulna a karakterekhez, ha férfiből lennének.

Sakura fasza ninja (kinyírta Sasorit az istenért!), de a mangaka nem tud mit kezdeni a női karakterekkel (Tsunade, Ten Ten, Hinata, stb), a fandom pedig totálisan földbe döngöli. Orihimét szexjátékszernek használja a közönség, holott nem semmi képessége van, ráadásul többet is lenne képes felmutatni, mint az a pöttöm fekethajú csaj, akinek szégyenletes módon elfelejtettem a nevét, ha a mangaka akarná/akarta volna.

Ginny talpraesett és fiúk között edződött, jószerivel Lily 2.0. (Harry viszont egy kicseszett Mary Sue.)

Az utolsó csajról pedig nem tudok mit mondani, mert nem ismerem, de helyette pedáloznék az Attack on Titanos főszereplő csajjal, Mikasával, aki mérföldekkel többet tett le az asztalra, mint Ren...vagy Rin..., öö, basszus nem tudom, de egyébként, ráadásul marhára hajaz Levire, a fandom mégis rühelli, mint a szart.

2014. szept. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jó pár perc filozofálás után rájöttem, hogy a Bleaches csaj, akiről makogtam, Rukia. Az Attack on Titanos csávó pedig nem Rin, hanem Eren
2014. szept. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, általában a nők nem szeretik ezeket a karaktereket, én is észre vettem. Na de én is nő vagyok mégsem utálom őket. Ha főhős lennék, biztos kellemetlen volna, hogy meg kell őket menteni, de hát mégsem lehet különleges harcos mindenki. Még várom a válaszokat, ha vannak :)
2014. szept. 28. 19:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Hogy a nők nem kedvelik őket? jaj, dehogy, nem erről van szó. Épp' hogy ezzel tudnak inkább érvényesülni. Az unszimpátia a másik nem részéről erős.

Alátámasztva a mondandóm, szerinted miért siker könyv a Twilight, a Divergent, a The Host, Hunger Games stb? A főszereplő nők miatt. Nem talpraesettek, visszahúzódóak, csendesebbek, ügyetlenebbek, aszociálisabbak, balszerencsésebbek... az ő karakterükbe többen találnak magukra, mint egy flörtölős, vagány harcos (pl Rose Hathaway a Vampire Academyből) szerepében.

2014. szept. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert eljátssza, hogy meg kell menteni, de ő nem tesz érte semmit. És a főhős miatta szenved és sérül meg, aztán megmentés után/előtt/közben még neki áll feljebb általában. Miért jöttél megmenteni, há túl gyenge vagy és nem fogsz erősebb lenni, nem lehet olyan stratégiád sem amivel megmenthetnél, felmértem az iq-dat korábban a mensa teszttel(ja ez is tipikus, hogy a főhős intelligenciája mínuszban van). Nem kaphatsz segítséget senkitől, mert én a megmentésre váró hercegnő ezt mondta!

Sakura pl. vacilált sasuke és naruto között, félrevezeti a főhőst, terrorizálja és erős, de amikor pont szükség lenne rá akkor kiderül, hogy nem ér semmit.

Ráadásul van amikor még szexuális játékszerekké válnak és ráesnek a karakterre és 5 percig csak nyögnek meg szégyenlősködnek miközben az ő hibájuk az egész.

Tipikusan ugyan azzal az unalmas tulajdonsággal rendelkeznek, nincs bennük egyéniség.

Van amikor persze aranyosak és érdekesek ezek a női karakterek ilyen pl. morgiana, nem szenved saját maga tehetetlenségétől.

Orihime kirakat bábu/ harcos / hercegnő(öhm... milyen meglepő). Az a karakter akire már más női karakterek is felizgulnak és perverzkedhetnek vele és ez olvasó ott tartása miatt van. Megpróbál harcolni, de nem igazán ért hozzá meg nincs is miért harcolnia. Meg kell őt menteni, mert szegényt kínozzák és nem tud tenni semmit a dolgok ellen. És mikor a főhős megmentené akkor elkezdi őt okolni, megijed az erejétől meg csak szenved magának a sarokban.

Most vagy a kispadon ülnek vagy harcolnak, de a feladatukat nem végzik el amit pedig illene.

A visszafejlődést pedig általában nem szokták szeretni, ha harcosként kezdi akkor ne legyen belőle pompon lány.

Főként ha a főhős mellett harcolt és a párja volt.

One piece: megnőtt a mellük és lecsökkent a karakterek hasznossága.

Öhm Game of Thrones :D

Tele van erős, talán olykor túl erős női karakterekkel is, meg persze cukros nénikkel, de ez más kérdés.

Ygritte szintén egy erős karakter, akit szívesen láttak volna az emberek kibontakozni és fejlődni, de ez GOT ebben ilyenek nem történnek.

Én így látom a dolgokat és ha csinálnék karaktereket akkor meglenne a szerepük, hátterük, motivációjuk, gondolatuk, fix harci statisztikájuk(ami megint egy vicc és véletlen az egész), fejlődésük. Az én történetemben a cukros néni cukros néni lenne és ezt még a történetben is mindenki tudná csak aki vak az nem. A mellék női szereplő mellék női szereplő lenne és ha elég drasztikus hatás éri akkor képes lenne kinőni ezt a szerepet.

És elegem van a negatív iq-val rendelkező powerup-os főhősökből.

2014. szept. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg a Kill la Killt. Ott például MINDEN karakter hasznos és elképesztő. Még a gonoszak is, attól függetlenül hogy mennyire főszereplő.

Sakura meg s*gghülye SPOILER:

A kedves sasuke:

-elárulta (2x)

-Kinyíratta a haverjait

-Meg akarta gyilkolni

-Azt tervezte hogy az egész faluját a földbe döngöli

És a Sakura még így is könyörgött neki az útsó fejezetben hogy vele tarthasson. Nagy mák hogy Naruto a főszereplő és nem én mert ott már én csaptam volna pofán Sakurát.

Amúgy még Armin volt nagyon utálva az AoT-ból, pedig én személy szerint nem értettem, mert szerintem hasznos karakter :)

2014. szept. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mert picsognak és abszolút életképtelenek. Semmi talpra eettség nincs bennük, csak várják, hogy történjen valami, de semmit nem tesznek érte.


Ginnyt pl. marhaság ide keverni, mert ő önálló, vagány, egyedül is "erős" lány.

2014. szept. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!