Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én szeretnék "boldog"...

Csak én szeretnék "boldog" temetést?

Figyelt kérdés

|Tudom, hogy TLC-n megy ez a "Életem legjobb temetése", vagy mi, de egyáltalán nem olyanra gondoltam.|


Kb. egy éve szóba került valahogy a temetés, meg, hogy hamvasztás vagy koporsó stb.

Ugye én meg mondtam, hogy én mindenféleképpen boldog temetést szeretnék, és hogy értem senki se sírjon, legyen mindenki boldog, sztorizgassanak, táncolgassanak (azért ne a síromon :p), érezzék jól magukat :) Eléggé meglepte...


Amúgy lány vagyok, és abból is az érzelmesebb, romantikusabb típus, de egyszerűen én nem szeretném, hogy sírjon, vagy szomorú legyen, hanem mulassanak egy jót, és ünnepeljenek engem :D :)


/nem vagyok halálos beteg, vagy akármi, lehetséges, hogy akkor más lenne a véleményem, de nem hiszem/


Válaszokat előre is köszönöm! :)



2014. szept. 29. 16:43
 1/9 A kérdező kommentje:
* hogy bárki sírjon,
2014. szept. 29. 16:45
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnék boldog lenni, ha egy szerettem meghal, nem vagyok sírós, de biztosan szomorú lennék.
2014. szept. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Értem, mit mondasz, de én egyik mellett sem vagyok. Sem a hivatalos, feketébe öltözős, koporsóvivős, jajgatós 1000 fős temetés mellett, sem pedig az általad említett mellett, hiszen az az "öröm" nem lenne őszinte. Szerintem te sem tudnál felszabadultan táncolni és örömködni a halott hozzátartozód felett.

Én hamvasztás párti vagyok. Szeretném, ha halálom után elhamvasztanának, és szétszórnák a hamvaim. Attól a hideg ráz, hogy bepakoljanak egy kis kamrába a temetőben, vagy otthon tartsanak. Ültessenek az emlékemre egy fát, azt gondozgassák, aztán ha elég nagy, akkor üljenek ki alá a nyári nagy melegben, vagy szüreteljék róla a gyümölcsöt. Igazából azt sem szeretném, hogy mindenki ott legyen a temetésen, csak a legfontosabbak. Nem kell az általános iiskolás oszt.társakat meghívni, akikkel évtizedek óta nem beszélt az ember, csak akik hajlandóak voltak melletted lenni az utolsó pillanatig.

2014. szept. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
Nem rajtad fog múlni, sírnak-e a szeretteid. Amit most mondasz, az azt jelenti, hogy te olyan életet szeretnél élni, hogy téged közben senki se szeressen, senkinek se hiányozz majd, ha elmész. Gratulálok...
2014. szept. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát, ez nem rajtam fog múlni, hogy a szeretteim hogy akarnak meggyászolni... De amit én szívesen elképzelek, a két véglet között van vhol:) Egy összeülős, beszélgetős-sztorizgatós estét tudok elképzelni egy kis piával vagy ilyesmi, ahol nem szomorúan, hanem inkább nosztalgiázgatva felidézik, hogy milyen is volt ameddig itt voltam. Nagyjából mint egy osztálytalálkozón, vagy mint amikor összeülsz valakikkel akikkel mondjuk együtt nyaraltál, és felidézitek a vicces / égő / jópofa / elgondolkodtató / megható dolgokat.
2014. szept. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hármas, de jó ötlet, én is szeretnék saját fát:) Amit aztán szeretettel gondoz az, aki velem is szeretettel bánt. Aztán aki olyan típusú, az kiülhet tavasszal piknikezni mellé, ha lesz gyerekem akkor milyen romantikus lenne, ha a fa alatt csókolázna először:) Vagy ott jegyeznék el:) Fúj, kezdek nyálasodni:D És én is csak olyat szeretnék meghívottnak, akit tényleg érdekeltem az életemben is.
2014. szept. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is hamvasztást akarok, nehogy már szegény családomnak ki kelljen járni gondozni a sírom, meg fizetni a helyet.

Aztán tőlem oda szórják a hamvaimat ahová akarják, a Dunába, vagy a kanálisba, mindegy.

Ha nagyon gondozni akarnak valamit, tényleg jó ötlet a fa. Be is áshatják alá a hamvaimat, ha jól esik.

2014. szept. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én kitömetem magam
2014. szept. 30. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Erről a Monty Python nevű morbid humorista formáció egyik tagjának, Graham Chapman-nek az 1989-es temetésén John Cleese által elmondott emlékbeszéd jutott az eszembe.

[link]

Mondjuk itt teljesen stílszerű volt a humor.

2014. szept. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!