Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a teendő ha a család...

Mi a teendő ha a család visszahúz?

Figyelt kérdés

Teljesen elegem lett az életből meg az állandó bűntudatból!Bármit is cselekdjek,először mérlegelek(már már beteges),hogy pl. a tesóm mit szólna,meglenne e elégedve a döntésemmel,meg ilyenek!Tiszta lelki roncs vagyok,nem tudok önmagam lenni,nulla szabadság!Hogyan vészelhetem át ezeket a nehézségeket?Mit tegyek?

22F



2014. szept. 30. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia. Nehéz de viszonylag egyszerűen megoldható amit szeretnél. Picit a kodependenciára emlékeztető függőség van benned. Jó úton jársz, ha legalább felismerted. A legjobb ha mindig minden alkalommal felteszed magadnak a kérdést, hogy "mi szolgálja leginkább az érdekeimet?" És ez alapján cselekedsz. Fokuszalj arra higy neked mi jó. A többiek érdekeivel csak annyira foglalkozz, hogy ne tegyél olyat, amivel ártasz, vagy amit te sem vennél jó néven. De ennél jobban ne rendeld magad alá az ő dolgaiknak. Mindig azt nézd, hogy TÉGEDET mi visz előrébb. A megfelelni vágyát általában sosem.
2014. okt. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a választ!örök hála...:)

ám várom a többiek válaszát is.:)

2014. okt. 5. 20:38
 3/3 anonim ***** válasza:
ez azért van, mert nem önmagadnak akarsz megfelelni, régen én is ilyen voltam, mindig mikor csinálni akartam valamit, arra gondoltam, hogy vajon mit szólnak majd hozzá a családtagok. sokszor voltam depis emiatt. ma már úgy vagyok, hogy mindent magam miatt csinálok, és nem érdekel mit gondolnak vagy mondanak itthon. a döntéseidet te hozod, más embernek semmi köze hozzá.
2014. okt. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!